Татарбунарщина вишиванкою ясніє (фото)

11:06, 19 мая 2017

18 травня відділом культури Татарбунарської РДА був організований перший мегамарш у вишиванках у Татарбунарах, присвячений Дню вишиванки. Півтисячі людей — від малечі до дорослих, — убрані в українські національні строї, з державною символікою, під козацький марш пройшли центральною вулицею міста.

Вихованці дитячих садків, школярі, студентська молодь, трудові колективи, громадські діячі та пересічні громадяни, одяглися у гарні вишиванки й віночки, щоб показати єдність українців і патріотизм, а також віддати велику шану національним традиціям і культурі.

Розпочалося свято з Державного гімну у виконанні дитячого духового оркестру Білоліського Будинку культури ( кер. Іван Славенко).

З нагоди свята присутніх привітали голова РДА Олександр Кривенко, міський голова Андрій Глущенко та начальник відділу культури РДА Оксана Попова.

Керівники району та міста разом з учасниками параду зробили колективну світлину для першої сторінки історичного альбому «Татарбунарщина вишиванкою ясніє».

На міські площі для усіх гостей заходу були організовано різноманітні розваги та майстер-класи народного мистецтва: міні-ярмарок “Кухні європейських країн”, арт-акція “Парад країн Європи” (ПТУ); фотовиставка “Моя вишиванка” (БДЮТ), виставка “Вишивані дивотвори Татарбунарщини” (районна ЦБС); боді-арт “Патріотичний”, фотозона «Ми є українці», благочинна акція “Подих життя” (організатор Надія Скліфос).

Працівники Татарбунарського історико-краєзнавчого музею розгорнули виставку вишитих рушників, сорочок, картин, ікон, скатертин, серветок — як сучасних, так і старовинних. У роботах татарбунарських майстринь втілилося різноманіття технік традиційної української вишивки.

Начальник відділу культури Оксана Попова разом з головою міської ради Андрієм Глущенком подякували місцевим умілицям за особистий внесок у відродження народних традицій, створення чудових українських вишитих виробів та з нагоди святкування Дня вишиванки вручили подяки та цінні подарунки.

Татарбунари — місто невелике, але багате на талановитих майстринь-вишивальниць. Тому виникла ідея створити для Татарбунарів вишитий рушник, який би відображав історичні традиції і став би оберегом для міста. До участі у роботі над рушником в рамках акції «Рушник єднання» мали змогу приєднатися всі жителі та гості міста.

Ведучі концерту Альбіна Айрапетян та Олена Гуцулюк проникливо читали вірші про вишиванку, родину та Україну, які перенесли слухачів у прекрасний світ народної вишивки.

«Ми повинні пам’ятати, що народна вишивка — це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створюване протягом століть тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання — не втратити його, передати це живе унікальне диво наступним поколінням», — зазначила в.о. директора РБК Альбіна Айрапетян.

18 травня Україна відзначала не лише День вишиванки, а й вшановувала День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У цьому зв’язку на площі прозвучала музична композиція «1944».

Українська музика — той скарб, без якого не може існувати українська душа. Тому усі, хто побував на барвистому святі вишиванки, мав змогу насолодитися прекрасними музичними творами. Пісні й танці для гостей свята виконували вокальний ансамбль «Лада» (кер. Катерина Гац), дитячий вокальний ансамбль «Радість» (кер. Наталія Друговіна), дует Ігоря Павлова та Андрія Чияченка, Наталія Друговіна, Катерина Гуцулюк, учениця ДМШ Олександра Власенко, дитячий духовий оркестр (кер. Іван Славенко), Марія Зубак, Віолетта Бєла, Владлена Мунтян, Валерія Гончаренко, Валерія Гірник, Вікторія Мукієнко, Наталія Лоза, шоу-балет “Фреш” (кер. Ольга Лукіна), танцювальний колектив «Імпульс» (кер. Людмила Кузнєцова), студія танцю «Danceworld» (кер. Вікторія Павлова), студія раннього творчого розвитку “Долоньки” БДЮТ, танцювальний колектив учнів Татарбунарського НВК.

Фото Єфросинії Мукієнко