У Татарбунарському районі пройшов тиждень вишиванки

15:39, 21 мая 2017

Травень вдався багатим на національні свята: День матері, Всеукраїнський день сім’ї, День слов’янської писемності та культури, День вишиванки.

Свято – День вишиванки протягом останніх років досяг особливої уваги та розквіту, тому що вишиванка – це не просто одяг, вона  втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, — бути оберегом. Вишиванка – це не тільки гарне вбрання, це  символ краси, молодості, наслідування, це й наш генетичний код, який нагадує, що ми – українці, маємо свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

До  Дня вишиванки в Татарбунарській центральній  районній бібліотеці  протягом тижня відбувалась презентація виставки народно-ужиткового мистецтва «Вишиті дивотвори Татарбунарщини”. Біля виставки бібліотекарі розповідали про українське національне вбрання, знайомили з історією та значенням символів вишиванки. Читачі мали змогу не тільки дізнатись про створення вишиванок, а ще й милувались барвистими експонатами, які залюбки надали мешканці міста Татарбунари. Сім’я  Жосан  представила свої сорочки – обереги, сім’ї Подгурських та Павлюк   – вишиті рушники. Молоде покоління сімей Дика та  Башкових порадували присутніх красою серветок, картин та наволочок.

«Приємно було те, що всі роботи відрізнялися різноманіттям кольорів, узорів та фантазії.  Ми дуже вдячні  всім, хто допоміг нам створити нашу експозицію, вдячні за те, що в кожну свою роботу вони вклали часточку душі, любові, ніжності та надіємось  на подальшу співпрацю»,  – зазначили організатори виставки.

Також у рамках вишиванкової неділі  працівники Татарбунарської  центральної районної бібліотеки та районної бібліотеки для дітей долучились до  свята  в центрі міста «Татарбунарщина вишиванкою ясніє». Своїми виставками народно–ужиткового мистецтва та тематичною книжково-ілюстративною «Вишиванка єднає українців» бібліотекарі  продемонстрували  наявність робіт місцевих майстрів та літературу для створення таких шедеврів.