4 школи Арцизької громади увійшли до сотні найкращих в Одеській області за результатами НМТ-2023

10:22, 07 сентября 2023

4 заклади загальної середньої освіти Арцизької громади увійшли до сотні найкращих закладів в Одеській області за результатами національного мультипредметного тестування. Це Арцизький ОЗО №1 –ліцей, Холмський ліцей, Виноградівський опорний заклад та Арцизький ліцей №5.

Рейтинг закладів загальної середньої освіти Одеської області склав інформаційний освітній ресурс «Освіта.ua» за підсумками національного мультипредметного тесту 2023 року.

Варто також підкреслити, що значний вплив на цьогорічний рейтинг має пороговий бал «склав / не склав», який у 2023 році був встановлений заздалегідь і став для деяких предметів значно нижчим, ніж у попередні роки. Так, з української мови не подолали поріг «склав / не склав» лише 0,09% учасників (у 2021 році – 7,45 %), що вплинуло на рейтингові таблиці, оскільки в рейтингу враховуються учасники, які не подолали пороговий бал з предмета.

Окрім того, учні низки шкіл через військові дії залишили свої регіони й продовжували навчання онлайн в інших областях України або за кордоном.

Ці чинники істотно вплинули на місце конкретного закладу в рейтингу закладів регіону і на місце конкретної області в рейтингу областей.

Зважаючи на формат тесту, умови проведення та особливості визначення результатів НМТ, порівнювати рейтинг 2023 року з рейтингами попередніх років не є доцільним. Також, зважаючи на вказані особливості, не є доцільним ухвалення управлінських рішень за результатами учнів конкретної школи в рейтингу.

Найкращий результат серед шкіл Арцизької громади має Арцизький ОЗО №1 – ліцей, який займає 31 місце у рейтингу. У ТОП-100 також увійшли: Холмський ліцей, який розташувався на 57 сходинці рейтингу, Виноградівський опорний заклад, який посів 64 місце та Арцизький ліцей №5, який зайняв 85 місце.

Щодо інших закладів освіти Арцизької громади, місця у рейтингу розподілені наступним чином:

  • 106 місце – Арцизький ліцей №4;
  • 118 місце – Прямобалківський ліцей;
  • 136 місце – Деленський ліцей;
  • 163 місце – Задунаївський ліцей;
  • 188 місце – Арцизька гімназія з початковою школою -філія Арцизького опорного закладу освіти №1-ліцей з початковою школою та гімназією Арцизької міськради (3 школа);
  • 276 місце – Главанський ліцей;
  • 286 місце – Кам’янський ліцей.

Школи у таблиці ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів національного мультипредметного тесту, отриманих учасниками тестування з усіх предметів НМТ, та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи.