50 доларів за контейнер – затримано одеських митників-хабарників

11:29, 16 апреля 2024

В Одеській області СБУ спільно з ДБР викрили на корупції начальника одного із митних постів разом з його підлеглими.

«На хабарі викрито начальника митного посту Одеської митниці та його спільницю

За даними слідства, підозрювані вимагали гроші у підприємців за безперешкодне проходження митного контролю товарів, що переміщуються через кордон України», – повідомили в Офісі генерального прокурора.

У відомстві уточнили, що щомісячно через митницю проходило тисячі контейнерів, за оформлення кожного з яких хабарники брали 50 доларів США.

«Начальник митного посту «рекомендував» представникам підприємств користуватись «послугами» своєї спільниці – брокера для швидкого проведення митних формальностей. У разі відмови від запропонованих послуг він погрожував створити штучні умови для затримки вантажів та їх безпідставного переогляду», – відзначили у прокуратурі.

У СБУ додали, що посадовець діяв у складі створеного ним злочинного угруповання, до якого входили декілька підлеглих та митний брокер.

«На підставі отриманих матеріалів трьом чиновникам митниці і двом їхнім спільникам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна», – проінформувала СБУ.