Агент фсб, який вивісив в Одесі російський прапор, проведе 15 років за ґратами

14:47, 29 ноября 2022

Суд визнав винним та позбавив волі на 15 років мешканця Одеси, який співпрацював з фсб рф та намагався викрасти людину. Чоловік після повномасштабного вторгнення загарбників почав вести підривну діяльність в місті. Зокрема, 22 серпня 2022 року він розмістив на одному з житлових будинків обласного центру прапор рф із підписом: «Одесса – русский город». Фото з прапором він передав представникам держави-агресора для використання у пропагандистських матеріалах.

За інформацією Державного бюро розслідувань, чоловік збирав і передавав окупантам інформацію про Збройні сили України та військові об’єкти в Одесі, дані щодо українських патріотів, вербував колишніх українських правоохоронців для підривної діяльності проти України.

Зрадник не відмовлявся й від звичайної злочинної діяльності. Він з посібниками планував викрасти патріотично налаштованого підприємця Одеси, який займався волонтерською діяльністю. Для цього зловмисники облаштували підвал для тортур чоловіка, щоб той «погодився» віддати все своє майно та гроші. Кураторам з фсб вони розповідали, що хочуть зробити це, аби дестабілізувати ситуацію в місті, а також для того, щоб після захоплення Одеси військами агресора, обміняти українського патріота на російських полонених.

Нагадаємо, наприкінці вересня силовики затримали чоловіка з його подільниками.

Мешканця Одеси визнали винним у державній зраді, колабораційній діяльності та викраденні людини (ч. 2 ст. 111, ч. 6 ст. 111-1, ч. 3 ст. 146 КК України).

Суд призначив йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Обвинувальний акт проти ще одного учасника угруповання, яке викрало підприємця, направлено до суду за статтею викрадення людини за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 146 КК України). Фігуранту може загрожувати до 5 років позбавлення волі.