«Активна громада творить своє майбутнє. Від мрії до дії!»: у Арцизькій громаді відбувся масштабний екофорум

12:18, 24 апреля 2024

Вчора, 23 квітня, у Арцизькій міській раді відбувся екологічний форум «Активна громада творить своє майбутнє. Від мрії до дії!» за грантом «Громада – влада: діалог, довіра, дія» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Європі». Захід став суспільною платформою для обговорення нагальних проблем у сфері екології та поводження з відходами у громаді.

Про це розповідає пресслужба Арцизької міської ради.

У першій панельній дискусії «Моніторинг екологічної ситуації в громаді. Факти. Проблеми. Наслідки» учасники форуму заслухали та обговорили виступи спікерів за наступними темами:

– Проблеми з відходами у громаді.

– Сучасний екологічний стан забруднення ґрунтів та водойм у громаді.

– Результати обстеження стану навколишнього середовища за допомогою рослин-індикаторів.

– Вплив стану довкілля громади на здоров’я її мешканців.

Під час другої панельної дискусії «Розв’язання проблеми: інформування. Прибирання. Сортування» спікери презентували успішні кейси, реалізовані в громаді у сфері поводження з відходами.

Зокрема, громадська активістка Світлана Павлова розповіла про досвід участі с. Надеждівка у обласному конкурсі з благоустрою населених пунктів громади та успішне залучення молоді та мешканців до вирішення питань озеленення та облаштування територій села.

Директор КП «Благоустрій» Анатолій Серек-Басан розповів про один із напрямків роботи підприємства, а саме поводження з твердими побутовими відходами, а також навів результати втіленої ініціативи з компостування опалого листя.

Успішними кейсами залучення молоді до вирішення проблем із поводженням з відходами та озелененням територій населених пунктів поділилася з учасниками форуму вчитель хімії Арцизького ліцею №5 Олена Ільєва.

Про роль ЗМІ та важливість зміни суспільної свідомості, культури, філософії людей у питанні поводження зі сміттям говорила редакторка суспільно-політичного видання «Кут огляду» Наталя Мазур.

Підбиваючи підсумки заходу, голова дирекції БФ «Європейська фундація для України» Григорій Козьма відзначив високий рівень проведення екофоруму, а також розповів про етапи реалізації грантового проєкту з упровадження роздільного збору сміття у Арцизькій громаді.

Наприкінці екофоруму серед присутніх було проведено опитування щодо вибору 10 адрес найбільш людних локацій, де доцільно встановити спеціальні контейнери для збору пластику.

Відмітимо, що для ширшого залучення мешканців громади до організації роздільного збору сміття опитувальник буде опубліковано окремо.

Результатом екофоруму стало підписання Меморандуму про співпрацю між Арцизькою міською радою та БФ «Європейська фундація для України».

“Ще на крок ближче до впровадження роздільного збору сміття у нашій громаді. Сьогодні підписав Меморандум про співпрацю з благодійним фондом “Європейська Фундація для України”, спільно з яким ми виграли грант на 100 тисяч грн у конкурсі “Успішна участь громади”. Тож незабаром розпочнемо активну реалізацію нашої ініціативи”, – відмітив міський голова Сергій Парпуланський.