АНТИБІОТИК – ЗА РЕЦЕПТОМ!

11:38, 06 октября 2022

Минуло вже декілька місяців як лікарі почали виписувати електронні рецепти на антибіотики.
Це перший етап у впровадженні електронного рецепта на всі рецептурні препарати в Україні та перший крок у розв’язанні проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів, – наголошує керівник КНП Центру первинної медико-санітарної допомоги Арцизької міської ради Людмила Федорова.

Нині в Україні поширена практика самопризначення та безконтрольного вживання антибіотиків, що може не лише зашкодити здоров’ю конкретної людини, а й стимулює розвиток глобальної проблеми — антибіотикорезистентності, внаслідок якої бактерії набувають стійкості до лікування. Як наслідок, ті інфекційні хвороби, які сьогодні швидко і без наслідків лікуються антибактеріальними препаратами, – можуть стати смертельними.

Тому необхідно розуміти — що антибіотик це серйозний рецептурний лікарський засіб, який має призначати винятково лікар.

Згідно нововведення, електронний рецепт можна отримати у будь-якого лікаря, незалежно від того, чи укладена з ним декларація. Проте необхідною умовою є реєстрація в електронній системі охорони здоров’я. Кожен пацієнт може це зробити, уклавши декларацію з сімейним лікарем, або зареєструвавшись у системі на прийом до будь-якого іншого лікаря.

За електронним рецептом пацієнти купують антибіотики за власні кошти.

У разі потреби, забрати препарат можуть також родичі чи соціальний працівник.