Культура 16:59, 03 марта 2023
Концерт – квартирник молодіжної групи “Intermezzo” відбувся ще у січні в Арт – галереї м. Арциз й висвітлювався різними місцевими інтернет – газетами та на сторінках в соціальних мережах.
Але сьогодні хочемо зосередити увагу на стильному юнакові з гітарою в руках, тому що саме він організував цей захід в містечку, і, тому що це випускник Арцизької школи мистецтв – Віктор Цапенко.
Навчався Віктор у класі гітари у викладача Гулевського М.В. один рік, навіть, в класі вокалу у Гулевській Ю.В., (а потім інколи співав з її вокальним ансамблем). Майже самотужки оволодів ударниками, грав в різних ансамблях: з гітаристами, з викладачами, зі скрипалями, із випускниками школи, які самоорганізувалися минулого літа і зробили концерт на центральній алеї міста.
З підліткового віку став знімати кліпи з каверами пісень у власному виконанні, до речі тоді ж захопився аматорським кіно – з друзями робив короткометражні художні фільми і, навіть, посів перше місце у всеукраїнському конкурсі ІТ – технологій. І все це стало у нагоді!
Поспілкувавшись із подорослівшим хлопцем, директор школи мистецтв була приємно здивована масштабами й перспективами його творчого розвитку, величезним спектром його творчих інтересів, та зрозуміла, що про такий спосіб життя мріє більшість творчих людей – коли робиш те, що подобається, а від зробленого отримуєш задоволення.
Після школи спробував Віктор себе у різноманітних напрямках своїх вподобань: як вуличний музикант – грав на гітарі в Одесі й Києві (особливо сподобалося на Тещиному мості і на Золотих Воротах); як відеооператор – працював на регіональному телеканалі «Круг»; як маркетолог- початківець – навчався на онлайн курсах з налаштування реклами і розпочав оволодіння професією таргетолога, між іншим, цим і заробляє в інтернеті, а деякий час навіть працював в ЧП «Артал» як менеджер з реклами.
Але ж повернімося до музичної творчості. Оскільки крім богемного його приваблює ще й інтелектуальне середовище, після року одеських поневірянь, подався до друзів – студентів до Києва. Із ними відразу ж потрапив на репетиції і вже на перший свій квартирник у павільйоні КНУ ім. Шевченка, де ці друзі навчаються. І, вгадайте, хто ці люди – звісно, теж у минулому учні Арцизької школи мистецтв – Бузіян Ганна та Целіков Артем. І – ще один їх приятель, а нині соліст групи «Intermezzo» – Володимир Білик, з яким згодом сгуртували групу у нинішньому її складі.
Між справами Вітя продовжує створювати пісні, останнім часом тільки українською, серед реалізованих «Шизофазія» та «Я не хочу пити», яку на подарований друзями сертифікат, записує в професійній студії звукозапису.
Захоплюється духовими, народними інструментами з різних куточків світу. Вже в його арсеналі є індіанська флейта любові кімак, африканська калімба, вірменський дудук, чукотський варган (схожий на українську дримбу), металева ірландська флейта вістл (схожу на українську дерев’яну сопілку). В часи усамітнення освоює їх, насолоджується звуками цих етнічних інструментів, так схожих на звуки самої природи.
Останнім часом займається і бітмейкерством – це звукоінженерія, оркестровка популярної музики, звісно, за допомогою комп`ютерних технологій.
І це ще не повний перелік інтересів, юнак має ще багато планів і мрій. Однією, навіть, поділився зі мною, хотів би оволодіти мистецтвом кулінарії й готувати смачні, неординарні страви.
А щодо основної діяльності, зараз це – група «Intermezzo», багато молодіжних тусовок, фестивалів, виступів у Києві, і не тільки.
Останнім часом гурт дає багато благодійних концертів на таких майданчиках як: Beletagemusichall, Coffe Club 119, культурний центр Ne.kulturni, Стрічкоткацька фабрика, актова зала КНУ ім. Т.Г. Шевченка, та актова зала КУ ім. Б. Грінченка та інші. Про них можна дізнатися зі сторінки групи https://www.instagram.com/intermezzo_gurt/ і самого Віктора https://www.instagram.com/viktoremia/.