Арцизькі самбісти та дзюдоїсти проходять збори у Болгарії (фото)

21:32, 24 сентября 2022

Через військову агресію рф проти України та введення військового стану багато українських спортсменів та тренерів стикнулися з проблемами, пов’язаними з частковою чи повною відсутністю тренувального процесу.

Так, вихованці секції дзюдо та самбо  Арцизької ДЮСШ опинилися в непростому становищі – очні тренування в спортивному залі наразі неможливі, а тренування в дистанційному режимі в такому виді спорту неможливо назвати ефективними.

На ситуацію, що склалася, звернули увагу дзюдоїсти з Болгарії. Аби підтримати українських колег, вони запросили арцизьких спортсменів тренуватися до себе.

В.о. директора і за сумісництвом тренер-викладач секції дзюдо та самбо Арцизької ДЮСШ Сергій Лозанюк без вагань сформував групу борців, скористався люб’язним запрошенням болгарських колег, після чого спортсмени вирушили до Болгарії.

«Дуже добре, що у такий складний час у нас з’явилася можливість вивезти наших молодих спортсменів на збори, таким чином вони не припиняють тренування, — розповідає Сергій Лозанюк. — Дякую болгарським дзюдоїстам, які прийшли на допомогу, запропонувавши нам приїхати до них і провести спільний тренувальний табір».

Арцизькі борці наразі проходять збори в місті Пловдів на базі спортивного клубу «Gladiаtor».

“Президент клубу «Gladiator» Борис Халчев, у минулому прекрасний дзюдоїст, чемпіон світу серед поліцейських, надав зал, де наші хлопці вже провели тренування спільно з болгарськими дзюдоїстами, – ділиться враженнями тренер. – Мовний бар’єр відсутній, оскільки мову спорту розуміють усі!».
Сергій Лозанюк вдячний Благодійному фонду «Ukraine support and renovation» в особі Наталії Елліс, яка на безкоштовній основі організувала трансфер арцизьких спортсменів з України до Болгарії, забезпечила проживання та харчування.

Одночасно з постійними тренуваннями усі члени арцизької команди мають можливість проходити шкільне навчання в онлайн-форматі.

«Наші спортсмени тренуються, навчаються і знову тренуються, – наголосив Сергій Лозанюк. — Вільного часу практично немає: шкільну програму та програму тренувань вони виконують повністю. А найголовніше – діти перебувають у безпеці та не здригаються щоразу від сигналів повітряної тривоги! Саме це вони відмітили з перших годин перебування у Болгарії. Завдяки чуйності наших спортивних колег арцизькі спортсмени зможуть повноцінно готуватися у спокійній атмосфері до міжнародних стартів».