Вчора, 27 серпня, в селі Криничне відбувся відкритий діалог з народними депутатами України “Перспективи прикордонних громад та права національних меншин в громадах” (на прикладі Болградського та Ізмаїльського районів Одеської області), на якій були присутні голови громад Болградського та Ізмаїльськог районів, народні депутати України Микиша Дмитро Сергійович та Рубльов В’ячеслав Володимирович.
Під час діалогу на розгляд та обговорення виносилися наступні теми:
- проблеми та перспективи розвитку місцевого самоврядування у воєнних та поствоєнних реаліях;
- проблемні питання реалізації реформи адміністративно-територіального устрою;
- розвиток співробітництва з суміжними територіальними громадами;
- транскордонне співробітництвоз територіальними громадами Румуніїта Республіки Молдова;
- повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо реалізації державної політики у фсері націоанльних меншин.
Під час зустрічі Арцизький міський голова Сергій Парпуланський мав змогу озвучити актуальні та, навіть, критичні проблеми не тільки для Арцизької громади, а й всіх громад району:
- Це відсутність доріг між селами. До 2017 року, доки не збудували трасу Одеса-Рені, півдню Одещини держава не приділяла особливої уваги. Але ж в Ізмаїльському та Болградському районах є безліч інших напрямків між селами, де дорожнє покриття повністю зруйноване. А без нормального транспортного сполучення неможливо впровадити якісні зміни в будь-якій сфері.
- Освітня реформа без нормальних доріг неможлива. А держава вже значно зменшує освітню субвенцію, що призводить до нестачі коштів на фінансування всіх закладів загальної освіти. Держава вимагає оптимізації закладів освіти в тих населених пунктах, де погана демографічна ситуація. Але ж через розбиті шляхи під загрозою транспортування дітей до опорних шкіл, тому що возити учнів по таких дорогах перш за все небезпечно.
Також очільник Арцизької громади акцентував увагу на тому, що основним завданням після війни для громад півдня Одещини буде залучення інвестицій. Бо якщо не створювати нові робочі місця, в громадах життя не буде рухатися вперед. Тому громадам потрібні податкові інструменти для залучення інвестицій і створення робочих місць.
“У нас є інвестиційні проєкти, але потрібно більше можливостей для зменшення податкового тиску на бізнес. Так, ми не можемо конкурувати з Одесою, з містом , де є більше можливостей для реалізації продукції. Але у маленьких громад повинні бути аналогічні важелі для притягування інвесторів», — підкреслив Сергій Афанасійович.