Аргентина обіграла Францію у фіналі ЧС з футболу

09:47, 19 декабря 2022

У фінальному матчі ЧС-2022 у Катарі збірній Франції у матчі проти Аргентини вдалося відіграти різницю у два м’ячі, а потім відігратися й в овертаймі. Утім, у серії пенальті тріумфували аргентинці.

Збірна Аргентини з футболу здобула Кубок Світу з футболу 2022 року у Катарі, здолавши у фінальному матчі збірну Франції у серії післяматчевих пенальті. Фінал Чемпіонату світу з футболу відбувся ввечері у неділю, 18 грудня, на стадіоні “Лусаїл-Айконік” у катарському місті Лусаїл.

Аргентинці відкрили рахунок на 23-й хвилині – після того, як французький нападник Усман Дембеле збив у штрафному майданчику аргентинського півзахисника Анхеля Ді Марію, призначений арбітром пенальті у ворота французів холоднокровно реалізував нападник збірної Аргентини Ліонель Мессі.

А на 36-й хвилині матчу вже сам Ді Марія відзначився голом у воротах збірної Франції, завершивши стрімку контратаку своєї команди. Загалом же перший тайм французи провалили, не завдавши по воротах суперника за першу 45-хвилинку жодного удару.
 Значну частину другого тайму французам теж мало що вдавалося біля воріт суперника. Ренесанс збірної Франції у цьому фіналі розпочався на 79-й хвилині, коли інтригу у матч повернув нападник французів Кіліан Мбаппе, реалізувавши пенальті. А хвилиною пізніше той же Мбаппе зрівняв рахунок після стрімкої атаки своєї команди – 2:2.
До завершення основного ігрового часу переможний гол не вдалося забити жодній з команд, тому гру було переведено в овертайм.

На 108-й хвилині свою команду знову вивів уперед Ліонель Мессі, впритул розстрілявши ворота суперника і вдруге у цьому матчі засмутивши французького воротаря Уго Льоріса – 3:2 на користь Аргентини.

Мессі впритул розстрілює ворота французів – 3:2. Фото: Julian Finney/Getty Images

Утім, за десять хвилин – на 118-й хвилині матчу – рятівником своєї  збірної знову став Кіліан Мбаппе, який після гри рукою французького гравця у штрафному майданчику реалізував другий пенальті у цьому матчі, і оформив таким чином хет-трик у фіналі ЧС з футболу. До кінця овертайму обидві команди мали шанс забити переможний гол, але він так і завершився із рахунком 3:3.

Тому доля фінального матчу вирішилися у серії післяматчевих пенальті, у якій блискуча гра аргентинського воротаря Еміліано Мартінеса та невпевнене виконання одинадцятиметрових французами принесли перемогу збірній Аргентині – 4:2.
Збірна Аргентини до цього двічі вигравала чемпіонати світу з футболу двічі – у 1978 та 1986 роках, і ще тричі програвала у фіналах. Французька збірна до цього також двічі вигравала Кубок Світу з футболу – у 1998 році, а також чотири роки тому на футбольному чемпіонаті в Росії, де у фіналі вона здолала хорватів, цьогорічних бронзових призерів світової першості.