Арцизький район: День Святого Миколая

18:48, 19 декабря 2016
Арциз

Взимку чимало свят, яких з нетерпінням чекають як дорослі, так і малеча. Святковий марафон розпочинається 19 грудня, з Дня Святого Миколая. Усі ми знаємо: цієї ночі, лиш заснемо, миттю прилетить на золотих санях Миколай, з білою бородою, в теплому кожусі, а головне – з великим лантухом подарунків.

Загадковий охоронець джерела святкового настрою – хто ж він? Мало кому відомо, що в цьому святі прихована історія життя реальної людини, яка жила у другій половині третього століття нашої ери. Миколай прославився своєю добротою, чуйністю і постійною допомогою нужденним. За переказами, Миколай народився в місті Патари, в Лікії. Його батьки були правовірними людьми. Хлопчик з дитинства виділявся серед інших особливою любов’ю і співчуттям до оточуючих, допомагав бідним, роздавав убогим монети. За добродушність і милосердя Миколай отримав велику подяку і шану від людей і був піднесений до рангу святих. Св. Миколай  залишив після себе прекрасні спогади і велику вдячність усіх, кому він допомагав.

Темної зимової ночі з 18 на 19 грудня Святий Миколай сходить із небес до малюків, звідки він бачить і знає, як поводяться діти цілий рік. До хати заходить у двері, невидимий, і підкладає під подушку подарунки.

Завітав Святий Миколай і до Арцизького районного будинку культури. У святково прикрашеній залі з новорічною ялинкою, казковою хатинкою, чарівними сніжинками його радо зустрічали діти – учасники художньої самодіяльності АРБК. Тетяна Боднар, художній керівник будинку культури, підготувала конкурсно-розважальну програму з конкурсами, іграми, танцями, новорічними піснями у виконанні соліста АРБК М. Парзула, учасниць юнацького вокального ансамблю «Елегія» І. Ніколаевої, В. Політової, О. Коренюк, «народного» танцювального колективу «Едельвейс». Не обійшлося й без солодких подарунків.

Дуже неслухняні діти дістають від Миколая золоту-срібну різку та наказ виправитись до наступного року, але непослухів на святі не було. Всі хлопчики й дівчатка отримали за гарну поведінку дари від Миколая.

???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ????????????????????????????????????