Baykar інвестує в Україну $100 мільйонів

12:36, 30 сентября 2023

У Baykar в Україні три основні інвестиції. Одна з них – завод з виробництва безпілотників, будівництво якого буде завершено за 1,5 року.

Турецька компанія Baykar, яка виробляє бойові безпілотники Bayraktar TB2, інвестує 100 мільйонів доларів у три проєкти в Україні. Про це заявив гендиректор Baykar Халюк Байрактар на Форумі оборонних індустрій в Києві, повідомляє Укрінформ.

За його словами, будівництво заводу з виробництва безпілотників буде завершено за 1,5 року.

“У нас в Україні три основні інвестиції. Одна з них – завод. Потім у нас є сервісний центр, а також головний офіс тут… Це інвестиція, яка становить близько 100 мільйонів доларів, і процес уже пішов. Будівництво вже розпочато. На його завершення знадобиться близько 1,5 року. Ми плануємо, щоб тут працювало мінімум 300 людей. Співпраця триває”, – розповів Байрактар.

Він зауважив, що виробництво буде самодостатнім, екологічним та взаємовигідним, оскільки Україна має унікальні технології з виробництва двигунів, а турецька сторона – безпілотники, на яких встановлюють ці двигуни.

“Перед нами стоять також деякі виклики. Це ланцюжок постачання, пошук і розвиток людського капіталу через вплив війни та нормативне середовище, особливо ті правила, які підтримуватимуть ці інвестиції”, – зазначив керівник турецької компанії.

Він додав, що нинішня війна стала війною безпілотних літальних апаратів, і Україна має в ній деяку перевагу, зокрема завдяки використанню різних типів апаратів, хоч це і складно реалізувати. Особливо важливим за таких умов є зворотний звʼязок у використанні технологій від військових. Саме тому “байрактари”, які застосовуються в Україні, були обладнані низкою унікальних систем.

Гендиректор Baykar наголосив на підтримці України. За його словами, всі донати як від компанії Baykar, так і з України, Польщі були використані, зокрема, на придбання радарних систем. Загальний обсяг цих донатів склав 106 мільйонів доларів.