Бізнес масово отримує фейкові листи із запитом на фінансову інформацію ─ коментар БЕБ

14:20, 14 февраля 2024

У Бюро економічної безпеки України попередили, що останнім часом почастішали випадки отримання фейкових електронних листів нібито від БЕБ. Розсилку електронних листів здійснюють невідомі особи зі сторонніх email-адрес. Про це, посилаючись на БЕБ, повідомляє «Бессарабія INFORM».

В установі наголосили, що листи отримують як суб’єкти господарювання, так і органи державної влади та місцевого самоврядування. В них міститься запит від справжнього працівника Бюро стосовно надання фінансової інформації та застереження щодо блокування рахунків компанії. На псевдо бланку зазначаються також дані співробітників з контактами.

Фейкові листи містять посилання, заархівовані файли та додатки, що під час запуску завантажують на комп’ютер користувача шкідливе програмне забезпечення для збору конфіденційних даних.

«У разі отримання таких електронних листів, просимо не переходити за посиланнями та не завантажувати файли, аби убезпечити власні пристрої від шкідливих програм, що можуть використовуватися російськими спецслужбами для збору інформації. Водночас повідомляємо, що всі співробітники БЕБ користуються поштою виключно з доменом @esbu.gov.ua. Усі листи підписуються із застосуванням кваліфікованого електронного підпису», ─ наголосили у БЕБ.

Фахівці Бюро також підкреслили, що установа не здійснює блокування фінансових рахунків, та порекомендували у разі отримання подібних листів звертатися до органів Національної поліції та Служби безпеки України.