Болгарія таємно допомагала Україні у критичні місяці війни

10:15, 20 января 2023

Болгарія була відома своєю позицією проти постачання зброї Україні. Але дослідження WELT показує, що Софія активно підтримувала Київ боєприпасами та дизельним паливом у критичні місяці війни.

Як пише німецьке видання Die Welt, попри відмови, які проголошувались публічно, Болгарія надіслала близько третини боєприпасів радянського виробництва і в певний період покривала до 40% потреб у дизельному паливі.

За 2022 рік Болгарія могла передати зброю та боєприпаси на суму близько €1000000000.

Згідно даних видання, щоб уникнути офіційного постачання зброї, боєприпаси та озброєння надходили в Україну опосередковано. Іноді Болгарія покривала третину потреб української армії. Але й це ще не все: Болгарія непомітно експортувала в Україну також дизельне паливо, забезпечивши цим до 40 відсотків потреби танків та машин київської армії в період з квітня по серпень.

“Це історія таємної стратегії допомоги Україні всупереч усьому. Уряд однієї з найбідніших країн ЄС, яка як колишня країна Східного блоку довгий час вважалася придатком Москви, набув мужності, яка зразково показує іншим країнам: незважаючи на залежність від Росії та побоювання щодо путінської агресії, є творчі способи стати на бік Києва. Сприяли цьому чинний тоді прем’єр-міністр Пєтков і міністр фінансів Ассен Василев від партії реформ “Продовжимо зміни”, – зазначається у публікації Die Welt.