Чи стимулює Німеччина українців повертатись додому? У Берліні озвучили свою позицію

12:32, 12 июня 2024

Німеччина не вдаватиметься до засобів заохочення для повернення біженців з України додому, заявила міністерка з питань розвитку Федеративної республіки Німеччина Свенья Шульце, пише видання Spiegel, передають Патріоти України.

Як наголошує Шульце, Німеччина не чинить жодного тиску, і біженцям з України дозволено самостійно вирішувати, чи хочуть вони повернутися на батьківщину. Водночас міністерка підкреслює, що Німеччині не вистачає кваліфікованих кадрів.

«Українці, які шукали притулку у нас, залишаються тут і на власний розсуд вирішують, чи хочуть і коли вони хочуть повернутися на свою Батьківщину. Німеччина не чинить жодного тиску і не виплачує жодних бонусів для їхнього виїзду», – цитує Шульце видання Spiegel.

Коментуючи дефіцит робочої сили в Україні, який виник через війну та міграцію, міністерка зазначила, що Україні варто також подбати про те, щоб визнати кваліфікації, які українці отримали, перебуваючи за кордоном. «Одна з проблем на даний момент полягає в тому, що кваліфікації, які ви отримуєте в Німеччині чи інших країнах ЄС, ще не визнаються автоматично в Україні», – поділилась своїми спостереженнями Шульце.