Декілька селищ у Тарутинській громаді планують перейменувати

12:41, 18 января 2024

Два дні тому депутати Тарутинської селищної ради затвердили та надіслали до Верховної Ради України подання щодо пропозицій з перейменування населених пунктів Тарутинської селищної територіальної громади Болградського району Одеської області.

З минулого року у Тарутинській громаді тривають процеси, направлені на перейменування населених пунктів, назви яких містять символіку російської імперської політики. Термін прийняття Верховною Радою України пропозицій щодо перейменування спливає 27 січня 2024 року, тому влада  вже неодноразово просила місцевих мешканців бути якомога активнішими та брати участь в обговоренні.

В результаті, за рішенням Тарутинської селищної ради від 16.01.2024 року №0000-VIII було створено подання, яке направлено для розгляду у Верховну Раду України.

Як вказано в документі, робочою групою з питання перейменування населених пунктів по Тарутинській селищній територіальній громаді після проведення консультацій з громадськістю до Тарутинської селищної ради подано рекомендацію щодо надання пропозицій з перейменування населених пунктів громади, а саме перейменувати:

Тарутине на Бессарабське;

Березине на Березне;

Малоярославець Другий на Ярославець (на честь князя Ярослава Мудрого);

Малоярославець Перший на Прикордонне.

Як відомо “БІ” з власних джерел, багато хто з місцевих жителів категорично не згодні з новими назвами населених пунктів, навіть проти самого перейменування. І це при тому, що на день зборів громадських обговорень зібралось насправді мало людей.

Чи будуть місцеві активісти звертатись до суду з заявами не перейменовувати певні поселення – покаже час.