Депутатам від заборонених партій можуть не дозволити знову балотуватися

10:22, 28 сентября 2023

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обмеження участі осіб, пов’язаних з політичними партіями, діяльність яких заборонена, в управлінні державою.

Законопроект передбачає заборону балотуватися на виборах народних депутатів України та бути кандидатом на місцевих виборах громадянину України, який на момент повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну мав мандат народного депутата України чи місцевої ради або був сільським, селищним чи міським головою, обраним від партії, діяльність якої заборонена судом. З цією метою пропонуються зміни до положень Виборчого кодексу України та Закону України «Про Центральну виборчу комісію».

Серед заборонених партій – «Опозиційна платформа – за життя», «Опозиційний блок», «Партія Шарія», «Наші» та інші.

Нагадаємо, на останніх виборах в місцеві ради в жовтні 2020 року найбільшу кількість мандатів в Болградському районі взяли представники забороненої партії «Опозиційна платформа – за життя».

Якщо законопроєкт  щодо обмеження участі осіб, пов’язаних з політичними партіями, діяльність яких заборонена, буде прийнятий, то представники ОПЗЖ не будуть допущені до нових виборів.