В рамках співпраці Міністерство охорони здоров’я та “World Health Organization Ukraine”, до півдня країни було доправлено 10 ампул дифтерійного антитоксину. Зазначається, що дифтерійний антитоксин має критичне значення для запобігання небезпечних для життя уражень верхніх дихальних шляхів, серцевої та нервової систем під час лікування. Про це повідомляє посилання на Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Розподіл дифтерійного антитоксину між регіонами проводили фахівці Центр громадського здоров’я України. Як пояснив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, в разі відсутності щеплення чи відмови від вакцинації проти дифтерії важкість захворювання буде відігравати ключову роль.
“Антитоксин не лікує інфекцію, але є ключовим засобом для запобігання токсичним ураженням організму під час лікування пацієнтів у медзакладах. Вакцинація дітей та ревакцинація серед дорослих залишається першочерговим кроком для запобігання тяжким наслідкам цього захворювання, вакцина – безоплатна і доступна у всіх областях. Саме тому і дорослим, і дітям важливо перевірити вакцинальний статус та ревакцинуватись в разі пропуску щеплення за графіком”, — підкреслив він.
Щеплення проти дифтерії проводять дітям і дорослим згідно з Національним календарем щеплень. Після останнього щеплення за календарем у 16 років – кожні 10 років дорослим рекомендована ревакцинація. Так, першу ревакцинацію проводять у 26 років і далі що 10 років.
“Своєчасна допомога пацієнтам з застосуванням дифтерійного антитоксину та антибіотиків дозволяють запобігти розвитку ускладнень. Кожен, хто перехворів на дифтерію, має отримати щеплення після завершення гострої фази хвороби.” – Генеральний директор Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб“, – головний державний санітарний лікар Одеської області Дмитро Бондаренко.
Наразі вакцина є в усіх регіонах країни. Вакцинація — безоплатна, зробити її можна у пунктах щеплень у лікарнях, записавшись у сімейного лікаря.