До Ради внесли законопроект про вільне переміщення військовозобов’язаних по Україні

08:57, 06 июля 2022

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроект №7522 про відміну норми 1992-го року про заборону переміщення між областями військовозобов’язаних чоловіків і призовників.

Авторами законопроекту стали нардепи Дмитро ЧорнийКирило Нестеренко та Максим Зуєв, інформує сайт парламенту.

Тексту законопроекту на сайті Ради ще немає, проте зазначено, що проект закону було передано на розгляд керівництва парламенту.

“Ідея проста – прибрати мертву та потенційно корупційну норму про отримання відповідних дозволів згідно із законодавством датованим 1992 роком”, – заявив нардеп Чорний.

Він також опублікував знімок порівняльної таблиці до законодавчої ініціативи.

Проектом закону пропонується виключити із законів про порядок виїзду призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання в межах України вимогу про отримання відповідного дозволу у військкоматі.

Для виїзду за межі областей військовозобов’язані мають отримати дозвіл у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. У зв’язку з поверненням великої кількості чоловіків до своїх домівок виникла потреба в актуалізації облікових даних військовозобов’язаних для розуміння можливостей мобілізаційного ресурсу.