“Джура-2023”: небайдужість міської влади допомогла джурівцям з Арцизу отримати заслужене призове місце у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі

15:22, 13 августа 2023

У липні відбувся фінал Всеукраїнського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») -2023. Одеську область у фіналі представляла команда-переможець обласного етапу рій «Соколи» Арцизького ліцею №5 (старша вікова група). За результатами всіх пройдених змагань учні ліцею отримали замість нагороди… штрафні бали.

Дізнавшись про такий стан речей, Сергій Афанасійович не залишився осторонь, а почав розбиратись у справі. Невдовзі, на своій сторінці Фейсбук  він опублікував власний аналіз пройдених змагань та ставлення суддівства Всеукраїнського етапу Гри до учасників. Конкретно – до команди з Арцизької громади.

“Спробую бути неупередженим!
1. В нашій громаді ще з 2018 року ця гра для школярів є пріоритетною. Районною радою, а далі – міською радою виділялись значні кошти на повне забезпечення наших дітей необхідним обладнанням, починаючи від одягу і взуття і закінчуючи наметами, екіпірувальним спорядженням, пневматичними гвинтівками тощо. Із упевненістю можу сказати, що забезпечення бездоганне!
2. Наші діти неодноразово брали участь у цій грі, були неоднократними переможцями і призерами обласного та всеукраїнського етапів, отож і джурівці, і їх керівники добре обізнані з Положенням про Гру та правилами її проведення.
3. Головним суддею змагань Євгеном Нестеренко та суддівською бригадою було грубо порушено умови проведення гри: змінено конкурси «Впоряд», «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Смуга перешкод» та умови їх оцінювання без попередження заздалегідь.
4. Змагання «Смуга перешкод» проводилось із порушеннями або без дотримання правил із техніки безпеки для учасників.
5. Найцікавіше: наш рій взяв на себе медичне забезпечення у вечірній та нічний час для учасників роїв та керівників. А де ж організатори змагань?
6. Найбрудніше: умисно приписані штрафні бали команді в конкурсі «Таборування».
7. Найпринизливіше: усім роям вочевидь була зрозуміла перемога нашого рою в «Таборуванні», бо рівень організації був бездоганним, про що є відеофіксація, а судді фіксують викрадення прапору, чого фактично не було…”, – йдеться у зверненні Сергія Парпуланського.

Також очільник громади вказав на грубі помилки організаторів під час гри, яких у принципі не має бути взагалі, на кшталт:
– чому не вівся відкритий рейтинг за кожний день Гри,
– чому не було офіційно оголошено суддівську колегію,
– чому не було оприлюднено протоколів змагань і не надано часу для апеляції учасників змагань.
Окремо він вказав, що керівники рою вже намагались отримати відповіді на ці питання, надіславши офіційний запит до організаторів гри. Але логічної відповіді вони так і не отримали.Більш того, зі слів Сергія Парпуланського, на офіційний запит, який керівники рою надіслали до організаторів Гри – Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, – була отримана відповідь: «Цей пункт протесту не може бути задоволений у зв’язку з неможливістю фізично зібрати нараду усіх керівників роїв та членів суддівської команди». У керівника міста на це також знайшовся аргумент.

“Шановний пане Андрію Лісота, Ви жодного пункту протесту не задовольнили! А щодо фізичного зібрання скажу: сьогодні онлайн-нарада – не диво! Учні всієї України опанували онлайн-навчання, навіть навчання під вибухи! А якщо виник протест, будьте ласкаві, вживайте всі відповідні заходи, аби не виникало запитів щодо упередженого або недбалого суддівства. Врешті-решт, проведіть онлайн-нараду з усіма керівниками роїв та членів суддівської команди за підсумками Гри.  Звертаюсь до Міністерства освіти і науки України. Шановний пане Оксене Лісовий! Враховуючи те, що учасниками Гри є учні закладів освіти, зверніть увагу на ситуацію, яка склалася. Так, будь-які змагання – це не тільки про переможців та переможених. Це ще й виховання патріотизму, вольових якостей, характеру, справедливості. А ще – повага до власне учасників, суперників та достойна поведінка. Якщо це гра Всеукраїнського рівня, то й рівень підготовки та проведення має бути відповідний, а ще краще – бездоганний! Особливо сьогодні! Чому ми – представники влади, батьки, школа розуміємо це, і, не шкодуючи часу, фінансів, робимо все, аби наші діти мали змогу взяти участь та гідно представити наш регіон, а самі організатори усім цим нехтують? Навіть харчування дітей організували належним чином після того, коли діти на третій день змагань почали страйкувати після недоїдків і черв’яків у стравах! А відсутність питної води? А де щоденне вшанування загиблих побратимів хвилиною мовчання? Отож, і виникає питання – ми виховуємо гідну молодь чи вбиваємо в молоді гідність?“, – підкреслив Сергій Парпуланський.
Листи-протести керівників рою «Соколи» Арцизького ліцею № 5 Арцизької міської ради та чотових четвертої чоти Марії Полянської та Олега Бахура до Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді були надіслані повторно на початку серпня. Також від Арцизької міської ради були направлені листи-запити на Міністерство освіти й науки України та організаторам змагань.

Нещодавно були отримані відповіді, у яких зазначилось наступне: під час розгляду апеляції були розглянуті всі аргументи щодо неправильності виставлення оцінювання у конкурсі “Таборування” та проведенні відповідні консультації з Головним суддею III етапу гри.

“За підсумками вищезазначеного, Апеляційною комісією було прийнято рішення переглянути результати конкурсу “Таборування” III (Всеукраїнського) та присудити рою “Соколи” Арцизького ліцею № 5 з початковою школою та гімназією Арцизької міської ради Болградського району Одеської області перше місце у конкурсі “Таборування” на III (Всеукраїнському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) “Джура-2023: Галицька Січ”, – зазначено у відповіді.