Естафету пологів в дорозі перехопила мешканка Татарбунарської громади – в кареті “швидкої” народилася дівчинка

10:44, 24 января 2023

В Одеській області з початку 2023 року вже десяте нетерпляче маля народилося поза стінами пологових відділень. Ювілейну естафету перехопила мешканка Татарбунарської громади, дитину якої приймали співробітники Одеського обласного Центру ЕМД та МК.

Цього разу бригаді у складі фельдшера Зажиренко Валентини,медичної сестри Гулі Людмили та водія Райляну Анатолія дісталася досвідчена породілля – у жінки почалися восьмі пологи. Її одразу на ношах перенесли в авто “швидкої” та відправилися до медзакладу. Проте на півдорозі перейми посилились і фіксувались уже кожні 5 хвилин. Тож фельдшер Валентина Зажиренко вирішила приймати пологи в автомобілі. Її добра помічниця – медсестра – допомогла маленькій дівчинці з’явитися на світ.

Малеча закричала одразу, фельдшер відсікла та обробила пуповину, плацента також була народжена, після чого авто на всіх парах помчало до пологового відділення Татарбунарської лікарні.

“Зазначимо, що хоча в кожній кареті ШМД є родовий набір з усім необхідним на випадок пологів, і наші медики мають великий досвід роботи в екстремальних умовах, це не відміняє того факту, що пологи вдома чи в машині є дуже ризикованими. Так, ми готові рятувати, лікувати та допомагати народжувати дітей.
Але дуже просимо майбутніх матусь обов’язково ставати на облік, проходити обстеження, тримати контакт з акушером-гінекологом і заздалегідь приїздити до пологового, щоб народити в умовах стаціонару під наглядом профільних спеціалістів. Ті проблеми, які швидко вирішуються в умовах операційної, можуть стати смертельно небезпечними у разі, якщо пологи відбуваються посеред дороги. Дбайте про себе та своїх малюків і не додавайте собі зайвого стресу”, – зазначили в Центрі ЕМД та МК, зазначивши, що працюють 24/7 з любов’ю, відданістю і старанністю!