Фахівці Арцизької міськради відвідали підприємство “Екомісто” в Ізмаїлі

, 15:50, 06 июля 2023
У рамках розроблення пілотного проекту із сортування сміття, начальник відділу економіки та інвестицій Арцизької міської ради Діана Гойчева спільно з головою ГО «Еко – Новації» Афанасьєвою Ольгою відвідали підприємство «Екомісто» в м. Ізмаїл.
Про це повідомляє прес-служба Арцизької міської ради. 
Підприємство вже багато років займається прийомом вторинної сировини: папір, скло, пластик, плівку та алюмінієві банки з-під напоїв. А 5 років назад розпочали очищувати місто від сміття шляхом впровадження роздільного збору побутових відходів.
Завдяки діяльності підприємства тони побутових відходів йдуть на переробку, а не опиняються на сміттєзвалищі.
Підприємство сортує сировину, пресує та відправляє на подальшу переробку до заводів.
Керівник підприємства Віталій Якушкін розповів, що «Екомісто» співпрацює з підприємствами усіх форм власності (державні структури, органи місцевого самоврядування, приватні фірми, а також звичайні громадяни). Багато людей здають сміття виключно через власну екосвідомість.
Під час зустрічі фахівці Арцизької міськради відвідали маршрут збору сміття по місту, а також мали змогу ознайомитися з роботою підприємства, етапами збору та підготовки сировини до подальшої переробки, та необхідним обладнанням, на якому здійснюється пресування сировини.
Отриманий досвід в ході робочої поїздки спеціалісти міської ради планують включити до пілотного проекту із сортування сміття у Арцизькій громаді.