«Геній, народжений народом». В Арцизі вшанували пам’ять Тараса Шевченка (фото)

13:19, 09 марта 2017
Арциз

День народження Тараса Григоровича Шевченка — це свято всіх українців, об’єднаних його жагучою любов’ю до рідної землі, прагненням до свободи й незалежності. Особлива заслуга Великого Кобзаря – у пробудженні самосвідомості нашого народу, національних почуттів, людської гідності. Його творчість – блага вість про те, що Україна, яку за життя Шевченка приспали «лихі люде», була, є і обов’язково буде!

Сьогодні у всіх куточках України вшановують пам’ять Великого Кобзаря. В Арцизі Одеської області пройшло урочисте зібрання з нагоди 203-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

Вшанувати пам’ять видатного поета прийшли голова Арцизької РДА Сергій Парпуланський, працівники РДА, заступник голови районної ради Олександр Малєв, працівники районної ради, керівники організацій міста, школярі, вихованці дитячого садка, шанувальники творчості Шевченка.

З привітальним словом перед присутніми виступив голова РДА Сергій Парпуланський, який нагадав про вічне Тарасове слово, закликав усіх до миру, толерантності, мужності та бути гідними послідовниками ідей великого сина України, патріотами своєї держави.

Є в нашій історії імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким іменем для нас, українців, стало ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія своєю силою і мудрістю ось уже понад двісті років викликає в людях почуття гордості і захоплює красою. Засвідчили це у своєму виступі вчитель української мови та літератури навчально-виховного комплексу загальноосвітньої школи I – III ступенів № 4–ліцей Юлія Борисенко та її учениця.

Особливо надихають слова Шевченка співаків і музикантів, які, пропустивши їх крізь свої серця, своє світосприйняття, доносять їх до глядачів. Пісню «Зоре моя вечірня» виконали тріо викладачів Арцизької дитячої музичної школи Ольга Мітрієва, Юлія Копачова та Галина Волканова.

Великий український поет, письменник, драматург, художник – Тарас Григорович Шевченко у своїй творчості яскраво відображав волелюбні думки і настрої свого народу. Саме тому його висока пристрасна поезія і сьогодні знаходить живий відгук у серцях людей, а його безсмертний «Кобзар» є у кожній українській родині. Вірш «Минають дні, минають ночі» зачитала працівник районної державної адміністрації, вчитель української мови та літератури Людмила Дімова.

Минають віки, стираються написи на камені, стлівають книги, руйнуються будови, але слово Шевченка — живе і вічне. І сьогодні в Арцизі істинні шанувальники його творчості в черговий раз це довели.

Наприкінці урочистого заходу його учасники поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку.