Голова НЕК “Укренерго” прокоментував ситуацію зі світлом на Одещині

11:22, 17 февраля 2023

Ситуація в енергосистемі Одещини покращується. В найближчі тижні — при умові, що не буде нових масштабних руйнувань і пошкоджень інфраструктури, — вдасться усунути “вузькі місця” в енергосистемі. 

Про це повідомляє на голову правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.

“Я не хочу дуже детально коментувати поточну ситуацію з енергозабезпеченням Одеси, щоб не давати зайвої інформації ворогу. Очевидно, що ситуація в місті, якщо її порівняти з моментом після останньої аварії, зараз набагато краща. Вона якісно інша. Є певні обмеження, пов’язані з нездатністю мережі поживити на 100% місто і район, але працюємо над усуненням всіх обмежень в Одесі та інших регіонах, де у нас можуть час від часу виникати проблеми з доставкою електроенергії споживачам”, — зазначив Володимир Кудрицький.

Зазначимо, в вже п’ять днів поспіль генерації електроенергії достатньо для забезпечення потреб споживачів. В Україні з’явився певний резерв потужності.

Тим часом на Одещині електроенергія не може постачатися від генерації до споживачів по зруйнованих магістральних міжобласних мережах НЕК ”Укренерго”. Тобто відбуваються мережеві обмеження. Саме через це в області застосовуються графіки відключень світла, проте у частини абонентів світло є цілодобово.