Якими будуть ціни на пальне в Україні у 2023 році і від чого вони залежатимуть

12:18, 26 декабря 2022

Оскільки власне виробництво в Україні майже повністю знищене через ворожі обстріли, країна залежить виключно від імпорту з Європи. Про це розповів у коментарі OBOZREVATEL L експерт ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук.

Тому, додає Косянчук, Європа також має свої проблеми. Справа в тому, що раніше вся логістика щодо забезпечення сировиною була налаштована на російський нафтопровід. Але зараз країни намагаються переналаштувати логістику.

І треба розуміти, що це також і гроші, і час. Бо одного дня це зробити (переналаштувати систему. – Ред.) буде абсолютно неможливо. Наприклад, Угорщина вже оголосила, що для перенастроювання логістики за сировиною їм потрібно приблизно €500 млн. Поки що, наприклад, Словаччина отримала дозвіл Євросоюзу на експорт нафтопродуктів, вироблених із російської нафти, яку вони отримують нафтопроводом. Також знаємо, що були проблеми у тій же Угорщині щодо дизельного пального, і взагалі, в Європі був такий напружений момент із наповненням, а тут ще й Україна. І на сьогодні вони теж всі розуміють, ну вони всі бізнесмени», – зазначає фахівець.

У той час як в Україні триває війна, європейські країни мають бізнес, додає він. Котирування Platt’s, за якими виходять нафтопродукти, включають зазвичай премію – $150-180 за тонну, а це досить суттєва цифра, тому вона також впливає на ціну.