Яку форму навчання дітей підтримують більше половини батьків України – результати опитування

17:29, 09 августа 2022

62,5% українських батьків обрали для своєї дитини дистанційну форму навчання. Про це свідчить опитування від служби освітнього омбудсмена.
За результатами опитування, більшість батьків – 62,5%, обрали для своєї дитини дистанційну форму здобуття освіти у новому навчальному році. Лише 13,8% від усіх опитаних батьків обрали очне навчання.
Водночас 18,4% опитаних заявили, що наразі не обрали форму навчання для дитини, адже до 1 вересня безпекова ситуація може змінитися, а 1,8% опитаних не обрали, тому що комісія ще не надала висновку про стан укриття в навчальному закладі.
1% опитаних батьків не обрали форму навчання для дитини, оскільки ще вирішують, залишатися в Україні чи їхати за кордон. Не обрали з інших причин – 1,5 % респондентів.
Загалом, 22,5 % батьків, ще не обрали форму навчання для своєї дитини.
0,5% підтримали індивідуальну форму навчання, 0,4% – сімейну, екстернат – 0,1 %.
Згідно з аналізом даних опитування по кожній області, вибір батьками форми навчання для своєї дитини залежить від безпекової ситуації на місцях.
Думка батьків, чи варто розпочинати очне навчання там, де це безпечно і є облаштоване укриття
Згідно з результатами опитування, 61,6% батьків (15 533 респонденти з 25 230) вважають, що не варто розпочинати очне навчання в освітньому закладі, навіть якщо безпекова ситуація дозволяє це робити та є відповідно облаштовані укриття.
13,3% батьків (3 358 опитаних з 25 230) не знають, чи варто розпочинати очний освітній процес за таких умов.
Зазначається, що загалом майже три чверті батьків-респондентів не готові, щоб з 1 вересня їхні діти навчалися очно.
Згідно з опитуванням, лише 25,1% (6 339 респондентів) батьків вважають, що якщо заклад освіти знаходиться на безпечній території й у ньому є відповідно облаштоване укриття – навчання необхідно організовувати очно.
Причини, з яких батьки обрали ту чи іншу форму навчання:
Дистанційна форма навчання (онлайн)
30% батьків заявили, що обрали для дитини дистанційну форму навчання, оскільки не вважають підвал у навчальному закладі належним укриттям, яке зможе зберегти дитині життя та здоров’я, ще 11% респондентів пояснили свій вибір тим, що в закладі відсутнє будь-яке укриття.
18% батьків-респондентів зазначили, що обрали дистанційне навчання, тому що заклад освіти, в якому навчається дитина, знаходиться у зоні бойових дій чи поряд із нею. Тоді як 1,5% опитаних пояснили свій вибір тим, що заклад освіти знаходиться на тимчасово окупованій території.
Крім того, 13% батьків «обрали» дистанційне навчання, тому що заклад освіти визначив, що навчання буде проходити дистанційно.
Загалом 61% опитаних батьків, які самостійно обрали дистанційну форму, або заклад освіти, де навчаються їхні діти, буде працювати дистанційно через низку причин: відсутність укриття, розташування в зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях, або ж їхнє рішення відповідає рішенню закладу освіти.
Очна форма навчання (офлайн)
Згідно з опитуванням, 10% батьків зазначили, що обрали для своєї дитини очне навчання, оскільки вважають його найкращим для отримання знань та розвитку дитини.
По 4% батьків пояснили свій вибір безпековою ситуацією: 4% вважають, що там, де вони проживають, тихо й безпечно, тому дитина може навчатися очно, ще 4% – тому що знають, що в закладі освіти є укриття, й під час повітряної тривоги дитина перебуватиме в укритті під наглядом вчителя, що буде для неї безпечніше, ніж удома.
2% опитаних батьків заявили, що очну форму навчання визначив заклад освіти. 0,5% переконані, що оскільки їхня дитина має особливі освітні потреби, тому в умовах війни їй найкраще здобувати освіту очно.
Інші форми навчання
0,5% опитаних батьків вважають, що оскільки їхня дитина має особливі освітні потреби, то в умовах війни їй найкраще здобувати освіту за індивідуальною формою. 0,3% респондентів переконані, що можуть самостійно навчати дитину, тому й обрали сімейну форму навчання.
Ще 0,2% батьків вважають, що їхня дитина може самостійно опанувати освітню програму, тому обрали екстернатну форму навчання.
5% респондентів не визначилися, чому вони обрали ту чи іншу форму навчання для своєї дитини.