Кабмін вніс до парламенту проект Держбюджету-2023 – основні пріоритети

14:27, 14 сентября 2022
Кабінет міністрів України вніс до парламенту проект держбюджету України на 2023 рік.  
Про це повідомив голова бюджетного комітету Юрій Арістов в Facebook.
Він зазначив, що цей бюджет дуже сильно відрізняється від тих, що були в попередні роки. Основним пріоритетом залишається сектор безпеки і оборони, на який виділяється більше 1 трильйона гривень.
“Це буде бюджет воюючої країни, і кожна цифра в проекті – тому свідчення. Є дуже чіткі пріоритети – обороноздатність країни та люди, які мають відчувати підтримку з боку держави в складний момент. Все інше зачекає кращих часів”, – написав парламентарій.
Згідно наданої Арістовим інформації, загалом видатки запропоновано зменшити на 272, 7 млрд гривень. Одне з суттєвих скорочень – утримання органів влади: мінус 11,6 млрд гривень порівняно з цим роком.
Головне про видатки:
Оборона та безпека в цілому, як і обіцяв Президент, отримує більше трильйона гривень. Це безпрецедентні 17,8 % от ВВП;
Підтримка ветеранів війни (житло, виплати, реабілітація) – 6,8 мільярдів грн;
Фінансування деокупованих територій – Фонд ліквідації наслідків збройної агресії (19 млрд) та дотації на компенсацію втрат місцевих бюджетів у зв’язку в агресією росії (24 млрд).
Дуже важливо, що поряд з цим передбачено:
Збільшення видатків на cоціальний захист;
Збереження заробітної плати працівникам освіти та медпрацівникам, збереження стипендій;
Посилення епідеміологічного нагляду, розвиток реабілітаційних послуг та послуг психологічної підтримки, а також розширення програми реімбурсації ліків – тобто їхнє отримання пацієнтами безкоштовно чи з мінімальною оплатою;
Субвенції місцевим бюджетам на облаштування укриттів в закладах освіти та оновлення парку шкільних автобусів.
І ще один важливий момент: в проекті збережені кредити для бізнесу за програмою “5-7-9 %” та гранти. Разом це майже 17,4 млрд грн.