Мер Ізмаїлу Андрій Абрамченко на своїй сторінці у Facebook детально пояснив, чому виконком міської ради прийняв рішення щодо заборони користуванням електросамокатами “JET.UA”. На це, за його словами, є одразу декілька причин, – передає “Бессарабія INFORM”.
Нагадаємо, 14 квітня, через чотири дні після відкриття у місті нової послуги прокату електросамокатів виконком міської ради прийняв рішення щодо заборони руху цих транспортних засобів.
“Заборонити на території Ізмаїльської міської територіальної громади Ізмаїльського району Одеської області використання та рух транспортних засобів, які підпадають під визначення «легкий персональний електричний транспортний засіб», «низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб (далі – електричні самокати) та які надаються у використання на умовах прокату або на інших умовах”, – зазначено у документі.
Це одночасно викликало як обурення, так і схвалення серед місцевих мешканців. Розставити крапки над “і” вирішив міський голова, пояснивши причини прийнятого рішення, ігнорувати які, за його словами, було неможливо.
Мер запевнив, що приймаючи рішення про заборону використання прокатних електричних самокатів, виконавчий комітет виходив із наданих законом повноважень та інтересів безпеки усіх учасників дорожнього руху.
“По-перше, відповідно до нового закону, прийнятого в лютому цього року, електричні самокати визначені як «легкий персональний електричний транспортний засіб», «низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб», на які розповсюджуються обов’язкові для виконання вимоги та обмеження Правил дорожнього руху.
По-друге, вже другий рік практично усіма основними міськими вулицями та проспектами відбувається інтенсивний рух великовантажного транспорту, в тому числі по маршрутах, що проходять через території рекреаційного призначення.
Широке використання прокатних електричних самокатів в таких умовах небезпечно для усіх учасників дорожнього руху – в тому числі, і для пішоходів.
Існуючий досвід доводить, що всі плюси електричного самокату, взятого у прокат, миттєво зникають, коли постає питання юридичної відповідальності власника електричного самокату у випадку нещасного випадку або аварії з вини водія самокату або іншого учасника дорожнього руху”, – пояснив Абрамченко.
Разом з цим він проаналізував ставлення мешканців міста до вимушеної заборони цього виду транспорту.
“В соціальних мережах мешканці міста мали можливість висказати своє ставлення до прокатних самокатів та, відповідно, до рішення виконавчого комітету про їх заборону. По коментарях ми бачимо, що сьогодні, в умовах широкомасштабної військової агресії рф проти України, люди почали інакше ставитись до свого життя та здоров’я, більше цінують інтереси оточуючих. В цілому громада позитивно відреагувала на це рішення”, – зробив висновок очільник міста.