Мешканців Болградщини судитимуть за переправлення призовників до Молдови, одному з яких погрожували вбивством

15:22, 13 октября 2022

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох учасників групи за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України. Про це повідомляє  Одеська обласна прокуратура.

Крім того фігурантів звинувачують у вимаганні грошей.

Слідством встановлено, що мешканці Болградського району налагодили схему незаконного переправлення військовозобов’язаних через держкордон. Вони доставляли чоловіків до використовуваної одним із спільників будівлі рибного розплідника в селі на Болградщині, що розташоване у безпосередній близькості до кордону з Молдовою.

Дочекавшись зручного моменту для незаконного перетину, ділки у пішому порядку проводили призовників через кордон поза пунктами пропуску. Вартість таких послуг оцінювали від 4000 до 6000 доларів США з одного військовозобов’язаного.

Обвинувачені були затримані співробітниками служби безпеки при черговій спробі переправити до Молдови двох чоловіків призовного віку.

Слід зазначити, що один з військовозобов’язаних відмовився незаконно перетинати держкордон у запропонований спільниками спосіб та висловив бажання покинути будівлю рибного розплідника. Побоюючись подальшого викриття їх протиправного «бізнесу», ділки почали вимагати кошти та погрожувати незаконним позбавленням волі, насильством та вбивством, у разі відмови чоловіком незаконно перетнути кордон.