Ми бачимо, що РФ готується до нового наступу на Україну – генсек НАТО

10:47, 31 января 2023

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) бачить ознаки підготовки Росії до нового наступу на Україну. 

Генсек НАТО Єнс Столтенберг під час виступу в Інституті перспективних досліджень CHEY в Сеулі заявив, немає “ознак того, що президент Путін і влада в Москві готуються до миру”.

“Ми бачимо протилежне. Ми бачимо, що вони готуються до нового наступу, що вони мобілізують більше солдатів, 200 000 осіб, а можливо, навіть більше. Що вони активно купують нову зброю, більше боєприпасів. Нарощують власне виробництво, а також купують більше зброї у інших авторитарних держав, таких як Іран і Північна Корея. І найголовніше, ми не бачимо жодних ознак того, що президент Путін змінив загальну мету цього вторгнення, яка полягає в тому, щоб контролювати сусіда, контролювати Україну”, – сказав він.

Столтенберг наголосив, що “сьогодні ніхто не може сказати, коли закінчиться війна”, але президент РФ Володимир Путін може покласти край війні вже сьогодні. Генсек також сказав, що “всім, хто вірить в демократію, в заснований на правилах міжнародний порядок, вкрай важливо, щоб президент Путін не виграв цю війну”.

Столтенберг також повторив, що “швидше за все, ця війна теж на якомусь етапі закінчиться за столом переговорів”.

“Військова підтримка сьогодні дозволяє досягти мирної угоди завтра. Але поки президент Путін вірить, що може перемогти на полі бою, він не сяде і не почне сумлінно діяти. Тож парадокс в тому, що насправді військова підтримка України – найкращий спосіб домогтися мирного переговорного рішення у війні”, – додав він.