Міненерго повідомило про проблеми в енергосистемі

10:27, 09 мая 2024

Унаслідок ворожої атаки і значних пошкоджень енергооб’єктів обмежувалося електропостачання промислових споживачів.

Застосування обмежень для промисловості можливе 9 травня, повідомили Міненерго.

“Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою, що залучалася з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини. Сумарний обсяг екстреного постачання склав близько 3% від добового споживання електроенергії. Також у денні години Україна на запит Польщі в екстреному порядку отримувала надлишки електроенергії”, – звітує відомство.

Сьогодні на запит України вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії від Польщі, Румунії та Словаччини. Залучення аварійної допомоги передбачається і у години вечірнього максимуму споживання електроенергії.

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 16 699 МВт*год. Експорту не передбачається.

“Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі вчора застосовувалися графіки відключень у Харківській області та для промисловості – у Кривому Розі. Обмеження в цих регіонах діють і сьогодні. Також з 18:00 до 23:00 в години вечірнього піку у всіх регіонах, крім Херсонської області, застосовувалися обмеження промислових споживачів. При цьому електропостачання побутових споживачів не обмежувалося”, – сказано в повідомленні.

У південних регіонах для недопущення перевантаження обладнання однієї з високовольтних підстанцій оператор системи передачі з 10:35 до 16:05 обмежував виробництво електроенергії з ВДЕ.

Тим часом рівень води у ставку-охолоджувачі на ЗАЕС незначною мірою знизився і становить 15,39 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.