Міноборони оприлюднило ціни на харчування для військових

15:48, 28 февраля 2023

У вівторок, 28 лютого, Міністерство оборони України оприлюднило додатки до договорів щодо вартості послуг з організації харчування ЗСУ, а також ціни на продукти в каталозі, які закуповують постачальники.

Також було зменшено термін дії угод. Це робиться для дотримання прозорості закупівель, йдеться в офіційному повідомленні Міноборони.

Згідно з опублікованими документами, вартість послуги добового харчування була зменшена і складає від 137,04 грн до 144,06 грн, тоді як раніше вона складала 145,80 грн.

Зменшення цін вдалося забезпечити завдяки скороченню термінів дії договору, що позбавило постачальників необхідності враховувати інфляційні та інші ризики.

Зокрема, поточна ціна яєць як першого, так і вищого сорту становить 8-9 грн, макаронних виробів – коливається від 35,70 до 42,30 грн за кг.

Ціна за кг картоплі свіжої коливається від 12,60 до 17,70 грн, кг картоплі свіжої ранньої вартує від 16,90 до 40 грн, а куряче стегно – від 90,96 до 108 грн за кг.

“Ціна враховує не тільки саму вартість продуктів, а ще й доставку, в тому числі до фронту, а також зберігання, заміну продуктів та інші додаткові послуги. Всі ці витрати закладені у вартість продуктів”, – зазначили у відомстві.

У Міноборони також повідомили, що підхід з публікації даних про закупівлі буде застосований і до інших угод, які стосуються тилового забезпечення. Зокрема, щодо військової форми і палива.

“Відповідна інформація буде публікуватись без відомостей щодо номерів військових частин, їх місце розташування та кількості особового складу”, – повідомили в Міноборони.