На Ізмаїльщині мешканці селища Суворове не схотіли повертати йому історичну назву

13:44, 22 декабря 2022

21 грудня, Суворовська селищна рада Ізмаїльського району оприлюднила результати проведених електронних консультацій та подворового опитування з метою отримання варіанту нової назви для перейменування селища Суворове, які тривали протягом тижня – з 12 по 18 грудня. В голосуванні прийняли участь 1 413 мешканців населеного пункту. На розгляд суворовців топонімічна комісія надала чотири варіанти нової назви селища – Бессарабське, Катлабузьке, Буджацьке та Шікірли – Кітай.

Про це повідомляє інформаційна агенція  «Юг.Today» з посиланням на офіційний сайт Суворовської селищної ради.

Нагадаємо, що тиждень тому у Суворовській громаді деякі мешканці були незадоволені варіантами нової назви для селища Суворове, які топонімічна комісія запропонувала для онлайн-голосування 12 грудня. Зокрема, суворовців не влаштовувала трансформація найменувань – Шікірлі-Кітайське замість історичного Шікірлі-Кітай, Буджацьке замість Буджака. Місцеві жаліються, що ще ввечері понеділка в гугл-формі були представлені зовсім інші пропозиції для перейменування – Бессарабське, Шікірлі–Кітай, Буджак та Катлабух. А вже на ранок 13 грудня з’явилися трансформовані варіанти назв – Бессарабське, Шікірлі–Кітайське, Буджацьке та Катлабузьке. Помітивши ці зміни в анкеті, найактивніші жителі закидали топонімічну комісію звинуваченнями в маніпуляціях під час проведення процедури перейменування селища, де, на їх думку, чомусь не враховуються пропозиції населення.

В результаті  головний спеціаліст із зв’язків з громадкістю Суворовської селищної ради, голова топонімічної комісії, місцевий депутат Ірина Пукалова в коментарі нашому виданню пояснила, що в той же день після появи негативних коментарів знову збиралася топонімічна комісія. Цьому засіданню передувала консультація з профільним спеціалістом Одеської обласної військової адміністрації. Під час спілкування з представником ОВА наголошувалося на тому, що топоніми Бессарабія, Буджак та Катлабух вже існують на географічній мапі та активно використовуються зараз, тому не можуть дублюватися в такій інтерпретації у новому найменуванні селища Суворова. У випадку з історичною назвою Шікірлі–Кітай було вирішено залишити її незмінною, не додаючи до неї суфікс та закінчення.

По закінченню семи днів, Суворовська селищна рада прозвітувала, що в електронному опитуванні прийняли участь 117 суворовців. Голоси мешканців розподілися наступним чином: за варіант «Бессарабське» проголосували 72 жителі селища, за «Буджацьке» – один, за «Катлабузьке» – дев’ять, за «Шікірлі – Кітай» – 35.

У подворовому опитуванні свою активність проявили 1 296 місцевих мешканців, з яких 926 осіб обрали назву «Бессарабське», 29 – «Буджацьке», 130 – «Катлабузьке», 211 – «Шікірлі-Кітай».

За результатами двох опитувань загальна кількість голосів виглядає наступним чином:

  • Бессарабське – 998  голосів;
  • Шікірлі – Кітай – 246 голосів;
  • Катлабузьке – 139 голосів;
  • Буджацьке – 30 голосів.

У селищній раді зазначили, що присутні на засіданні члени комісії підтримали думку мешканців громади та переважною кількістю голосів вирішили винести на засідання чергової сесії, яке відбудеться 23 грудня, питання щодо перейменування селища Суворове на Бессарабське. Таким чином, суворовці не схотіли повернути селищу його історичну назву Шікірлі-Кітай.

Довідково. Суворове – селище міського типу Ізмаїльського району. З 2020 року населений пункт є адміністративним центром територіальної громади, до якої входять села Кирнички, Старі Трояни, Приозерне, Нова Покровка, Острівне та селище Дзинілор.

Адміністративний центр громади названий на честь російського військового діяча, генералісимуса А. В.  Суворова. Однак з 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, Суворовська селищна рада почала процедуру перейменування населеного пункту.