На Луганщині проводять рейди із вилучення гривні

12:17, 09 января 2023

Загарбники вимагають встановлювати цінники лише в рублях, що призвело до переходу населення на безготівкову оплату.

На тимчасово захоплених територіях Луганської області російські загарбники проводять рейди із вилучення з обігу гривні. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація.

Росіяни організували масові рейди на торгових об’єктах щодо виявлення фактів гривневих розрахунків з населенням. Загарбники вимагають встановлювати цінники лише в рублях, що призвело до переходу населення на безготівкову оплату.

“Ворог вилучає термінали та погрожує штрафними санкціями. Але обіг гривні не припиняється. Нововведень дотримуються лише супермаркети. На ринках і в маленьких магазинах продовжують приймати гривню, у тому числі на банківську картку”, – зазначили в ОВА.

Також повідомляється, що днями у Кремлі ввели у дію указ, який спрощує прийом на держслужбу на захоплених територіях.

Росіянам потрібні обрані ними місцеві жителі на певні посади, оскільки ці люди “легітимніші для пропаганди”, проте не кожен із них міг претендувати на те чи інше місце, якщо спиратися на старе законодавство РФ, зазначили в ОВА.

Зокрема, медогляд віднедавна можна проходити заочно, а персональні рекомендації, як вимагали раніше, тепер теж не потрібні.

Крім того, повідомили в олбладміністрації, щоб дискредитувати українських військових, росіяни поширюють дезінформацію про підготовку вогневого ураження Силами оборони медичних закладів Луганщини, де лікуються поранені загарбники.