На Одещині гинуть озимі: не вистачає вологи

10:19, 03 ноября 2022

На Одещині частина врожаю наступного року, за оцінками фермерів, через нестачу опадів може загинути. Аграрії зазнають збитків.

Про це повідомили в Одеській ОВА.

Критична ситуація у сільському господарстві на Одещині склалася через відсутність опадів. У господарствах, які розташовані в південних районах Одещини, розповіли в ОДА, спостерігається щоденне збільшення площ загиблих озимих культур, які посіяних під врожай 2023 року.

На жаль, лише на сьогодні, вже маємо 6000 гектар загиблих сходів озимого ріпаку та 2 тисячі гектар озимої пшениці, – відзначила директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова.

Водночас зараз триває збір врожаю пізніх культур, наразі фермери повинні обробити 586 тисяч гектар. В основному це соняшник, який займає 400 тис. га площі.

Вже намолочено 455 тисяч тонн при середній врожайності 12,9 центнера з гектара. Кукурудзу зібрали з площі 66 тисяч гектар, вал становить 133 тисячі тонн, врожайність – 20 ц/га. Триває збір сої, проса, гречки та сорго, – повідомили у Департаменті.

Загалом, в області посіяно 167 тис. гектар озимого ріпаку, 423 тис. гектар озимої пшениці й поки що 123 тис. гектар озимого ячменю, а це – 79 і 60% від запланованих площ під цими культурами.