На Одещині правоохоронці прикрили величезний нелегальний кар’єр, де незаконно видобували пісок

14:47, 19 мая 2023

На Одещині припинено незаконну діяльність групи осіб, які займалися незаконним видобуванням корисних копалин місцевого значення – піску з родовища поблизу села Кучургани Роздільнянського району.

Про це повідомляє  обласна прокуратура.

За даними слідства, четверо місцевих мешканців, без жодних дозвільних документів, із застосуванням вантажної техніки, організували незаконний видобуток піску, який в подальшому «легально» реалізовували. Ділки збували копалини через компанії, що займаються продажом будівельних матеріалів в Одесі та області.

Площа кар’єру, де незаконно видобували пісок, складає 72 га.

Під час чергової спроби реалізувати незаконно добуті 400 тонн піску спільників затримано «на гарячому».

Попередній розрахунок завданої довкіллю шкоди складає півмільйона гривень.

Наразі затриманим повідомлено про підозру за фактами незаконного видобування корисних копалин місцевого значення у великому розмірі (ч. 3 ст. 240 КК України) та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 2 ст. 209 КК України).

Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Справою займаються прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської обласної прокуратури спільно зі слідчими СУ ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу співробітників УСР в Одеській області ДСР НПУ.