На Одещині продовжується оновлення меліоративних систем

11:37, 19 февраля 2024

На меліоративних об’єктах у регіоні продовжуються активні заходи з покращення водного господарства. Фахівці Держрибагентства виконують широкий спектр робіт з експлуатації державних водогосподарських споруд, міжгосподарських зрошувальних та осушувальних систем. Про це інформує Держрибагентство.

У Болградському районі спеціалісти здійснили облаштування перемички на підвідному каналі ГС “Новосельське”, а також виконали демонтаж труби на магістральному каналі “Нагірне” перед початком реконструкції. Також було виправлено порив на напірному трубопроводі НС “Перемога” та проведено ремонт роторної косарки, зробивши зварювальні роботи з відновлення нижніх тарілок, а також здійснено ревізію електричного двигуна на НС “Ялпуг”.

Керівництво Білгород-Дністровського МУВГ активно долучилося до розвитку меліоративної галузі на Одещині, взявши участь у робочій зустрічі з французькою делегацією.

Паралельно з цим управління здійснює ремонт агрегатів Головної насосної станції, підтверджуючи свою здатність до комплексного підходу та професійного виконання завдань з підтримки і розвитку водогосподарської інфраструктури регіону.

Крім того, у Ізмаїльському УВГ розпочато капітальний ремонт та реконструкцію магістрального каналу Ізмаїльської ЗС. Планується заміна дюкеру зі сталевої труби на ділянці, що пролягає через долину р. Гегеуца, а також усунення просідання на 750 метровій ділянці каналу.

У рамках підготовки до нового поливного сезону спеціалісти здійснили виїзд на Суворовську зрошувальну систему для контролю за підготовчими роботами. Було проведено обстеження обладнання, гідротехнічних споруд, трубопроводів та насосних станцій.

Також в Кілійському МУВГ продовжуються роботи з очищення каналів від мулу та сухих бур’янів, а також з ремонту насосно-силового обладнання. Виконано ремонт трансформаторної підстанції та заміри для встановлення гідрометричної рейки.

Організаційні заходи також активно проводяться, включаючи навчання машиністів насосних станцій з подальшим складанням іспитів з охорони праці, пожежної та електро-безпеки.