На Одещині з початку листопада сталося 111 пожеж через коротке замикання

13:51, 09 декабря 2022
8 грудня в управлінні ДСНС в Одеській області пройшов брифінг, присвячений пожежній безпеці в нинішній ситуації. У відомстві повідомили, що статистика пожеж збільшилася на 40 відсотків, порівняно з минулим роком. Так с 1 листопада, тобто за місяць і тиждень, на Одещині сталося 370 пожеж, 111 з них — через коротке замикання.  
«Лише за 7 грудня сталося 7 коротких замикань у електрощитових. З появою світла люди включають одночасно всі прилади у розетки, провокуючи короткі замикання. Не варто одночасно включати, наприклад, бойлер та холодильник, а при вимкненні світла потрібно обов’язково все вимикати з розетки», — розповіла голова прес-служби ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.
На другому місці – необережне використання газових туристичних пальників та генераторів.
«Люди стали використовувати туристичні плити не тільки для приготування їжі, а й для обігріву квартири, а туристичні плити не можна використовувати в закритому приміщенні, накопичується чадний газ і люди отримують отруєння. Генератори також не можна використовувати в приміщенні, тому що він виділяє вихлопні чадні гази і люди непритомніють. Тільки нещодавно в Одеському районі через це загинув підліток та дідусь», — розповів начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Володимир Пашевич.
Пашевич зазначив, що тримати генератор необхідно на вулиці за шість метрів від будівель і заправляти тільки тоді, коли генератор охолонув і не працює.
Також під час брифінгу зазначили, що пожежі відбуваються і через використання свічок, оскільки мешканці не враховують, що доступ до свічок мають діти або тварини, які можуть опрокинути свічку.
«Тому встановлювати свічки необхідно на поверхні, що не горить, щоб у разі падіння або догорання свічки уникнути пожежі», — зазначила Мартиненко.
Виникають пожежі й у приватних будинках через печі, які не були підготовлені до зими. Щоб уникнути надзвичайних ситуацій у ДСНС рекомендують тримати вдома вогнегасники, дотримуватись інструкцій при використанні генераторів та купувати лише сертифіковані товари.