Акваторію Одеського порту не будуть повність розміновувати, тому купатися у Чорному морі й надалі заборонено. Про це сьогодні, 25 липня, в ефірі національного телемарафону заявив речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук, інформує ІА «Юг. Today».
Чиновник запевнив, що судна з зерном прямуватимуть з порту вузьким технічним шляхом. Решта акваторії буде замінована.
«Деяка частина населення чомусь сприйняла домовленості як те, що буде послаблено мінно-вибухову безпеку. Цього не буде, тому заборона відвідувати пляжі чорноморського узбережжя, купатися в морі залишається актуальною. Я особливо хочу це підкреслити. Шлях буде технічний і тільки для кораблів», – наголосив Братчук.
Нагадаємо, що 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй та Турецької Республіки була підписана Ініціатива про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів. Йдеться про розблокування трьох портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Саме з них розпочнеться експорт продовольства морськими шляхами вже у найближчі тижні. Документ підписали міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, міністр оборони Туреччини Хулусі Акар та генсек ООН Антоніо Гутерреш.
Не встигло минути і 24 години після підписання договору, зранку 23 липня ворог атакував Одеський морський порт крилатими ракетами типу «Калібр». Значних руйнувань в портовій інфраструктурі не було, але дві ворожі ракети влучили в насосну станцію. Внаслідок ракетного удару виникла незначна пожежа, яку невдовзі загасили рятувальники. Ударною хвилею пошкодило будинки навколо порту. В саме сховище зерна влучання не було.
Слід зазначити, що після обстрілу Одеського порту жителі регіону майже одразу побачили в соціальних мережах чіткий відеоролик, де дуже добре видно, куди потрапили російські ракети. Сергій Братчук під час свого коментаря висловив сподівання, що вже сьогодні він матиме змогу доповісти про автора цього відео, яке беззаперечно допомагає окупантам корегувати вогонь.
«Я взагалі прихильник того, аби за подібні відео була жорстока кримінальна відповідальність. Бо ж це не просто інфраструктурні об’єкти, це життя людей, це безпека Одеського регіону, це морська безпека нашої держави під час війни», підкреслив Братчук.
Окрім того, речник ОВА нагадав, що Україна постійно наголошує світові про її термінові потреби у сучасніших системах протиповітряної та протиракетної оборони.
Сергій Братчук також прокоментував ризик висадки ворожого морського десанту. Він зазначив, що загроза буде доти, поки в росії буде чорноморський флот.