На основну сесію НМТ прийшли 91% вступників з тих, хто підтвердив участь, більшість отримали менше 161 бала

16:32, 05 августа 2022

До екзаменаційних центрів для складання національного мультипредметного тесту (НМТ) для вступу до вишів в основну сесію, яка проходила з 22 липня до 4 серпня, прийшли 187 836 осіб або 91% із 206 433 вступників, які підтвердили участь у ній, за попередніми результатами більшість з них отримала менше 161 бала.

Про це йдеться у повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти.

“Явка в тимчасових екзаменаційних центрах щодня становила понад 90% учасників, чого інколи не бувало й у мирні часи (загалом 187 836 осіб із 206 433 вступників, які підтвердили участь в основній сесії НМТ, прийшли до тимчасових екзаменаційних центрів)”, – йдеться у повідомленні.

Тестування проводилося в екзаменаційних центрах, створених в Україні та за кордоном у 23 країнах Європи.

У повідомленні наголошується, що попри повітряні тривоги, перебої з інтернетом, аварійні відключення електроенергії, 155 790 вступників вже отримали свої результати (ті, хто пройшли тестування з 22 липня до 2 серпня), а учасники тестувань 3-4 серпня отримають їх невдовзі.

Центр оцінювання повідомляє, що уперше в історії України масова оцінка тестів проводилася онлайн завдяки унікальній системі, яка була створена, апробована та запущена у надзвичайно стислий термін – лише за три місяці у країні, де триває повномасштабна війна.

Центр оцінювання, аналізуючи попередні результати тестування, наголошує на значній кількості вступників, які отримали менше 161 бала з різних блоків: з української мови таких 62,5%, з математики – 75,8%, з історії України – 74,9%.

Водночас Центр оцінювання зазначає, що загалом розподіл результатів основної сесії НМТ свідчить про те, що тестування у 2022 році повною мірою уможливить реалізацію вступної кампанії.

Центр оцінювання також зазначає, що розподіл результатів за днями переконливо підтверджує помилковість припущень, що учасники, які проходили тестування в останні дні, мали більше шансів отримати вищі результати.