На півдні Одещини можуть збудувати залізницю європейської колії

10:44, 28 октября 2022

Ренійська міська рада дала добро на будівництво логістичного мультимодального комплексу, до якого буде підведено гілку залізниці європейської колії 1435 мм – від сусіднього румунського Галацу через Джурджулешти у Молдові.

Про це повідомляє “Пасажирський транспорт”.

Так, на недавній сесії Ренійської міської ради депутати прийняли рішення про землевідвід для будівництва мультимодального терміналу на площі близько 5 гектарів у межах міста Рені на півдні Одеської області неподалік від кордонів з Молдовою та Румунією. .

До цього комплексу планують також збудувати залізничну лінію європейської колії 1435 мм. Справа у тому, що така колія від Галацу (Румунія) вже існує до сусіднього з Рені молдавського селища і порту Джурджулешти. І тому необхідність такої добудови – менше 8 кілометрів, що стане найбільш затратною частиною проекту.

Комплекс буде працювати на перевантаженні з автотранспорту на залізницю для подальшого відправлення до Євросоюзу. Особливу увагу автори ідеї логістичного комплексу приділяють контейнерним вантажам.

Зазначається, що інвестор готовий вкласти у реалізацію проекту 20 мільйонів гривень.

Також слід зазначити, що зараз, після відновлення залізниці на півдні Одеської області від станції Березине до молдавської станції Басарабяска у післявоєнний час значно полегшить і доставку вантажів до Рені залізницею по території України, залишивши лише невелику транзитну ділянку територією Молдови від Басарабяски до Рені.

Нагадаємо, раніше залізниця європейської колії існувала і в самому Рені – до кінця 1990-х рр. вона доходила до вузлової станції Рені та йшла далі до станції Лиман-Дунайський, де існував пункт перестановки візків під вантажні та пасажирські вагони, а також залізничний перевантажувальний комплекс. Згодом цю лінію євроколії частково відновили у 2013 р. – але лише до молдавських Джурджулешт.