На Прикарпатті затримали блогера за публікацію відео обстрілу ТЕС

11:22, 20 октября 2022

Відео підхопив Telegram-канал, який має мільйонну аудиторію. А за сім хвилин результати обстрілу вже були у російських пропагандистів.

Співробітники СБУ затримали блогера, який оприлюднив відео обстрілу Бурштинської ТЕС в Івано-Франківській області. Про це повідомляється на сайті спецслужби у четвер, 20 жовтня.

 

Вказано, що цей блогер зняв на відео наслідки влучень ракет по об’єкту критичної інфраструктури та розмістив у своєму Telegram-каналі для збільшення кількості дописувачів.

“Відео підхопив Telegram-канал, який має мільйонну аудиторію. Через сім хвилин результати обстрілу вже мали російські пропагандисти”, – йдеться у повідомленні СБУ.

У спецслужбі нагадали, що соціальні мережі моніторять не лише російські “блогери-військори”, а й кадрові військові. І потім вороги враховують інформацію з відкритих українських джерел під час планування своїх дій.

За даними СБУ, затриманий блогер не є коригувальником і не має наміру сприяти ворогові.

“Після спілкування зі спецслужбою він усвідомив, що відео влучень можуть бути використані для коригування точності ударів”, – зазначено у повідомленні.

СБУ вкотре нагадала про заборону знімати та оприлюднити відео наслідків влучень ворожих ракет та дронів по військових об’єктах та цивільній критичній інфраструктурі. При цьому коригування ворожого вогню є злочином та карається законом.