На сайті Одеських електромереж запустили нову функцію, яка допомагає зберегти життя лелек: мешканців області просять доєднатись до корисної справи

14:21, 01 августа 2023

На сайті ДТЕК “Одеські електромережі” нещодавно була запущена нова функція, яка дозволить користувачам легко передавати інформацію про гнізда лелек на електроопорах. Цей функціонал є продовженням еколого-просвітницького проєкту “Лелеченьки”, і він допоможе електрикам ще ефективніше захищати птахів та попереджувати аварії на мережах.

Для тих, хто ще не знає, у 2021 році ДТЕК мережі започаткував проєкт “Лелеченьки” для того, щоб допомогти зберегти в Україні популяцію  білого лелеки і привернути увагу суспільства  до важливої теми – дбайливого ставлення до живої природи. Проєкт представляє собою еколого-просвітницьку акцію, яка поєднує дії бізнесу, майбутнього покоління українців та сучасного мистецтва. Її головна мета – популяризація захисту та збереження біорізноманіття, просування принципів ESG, а також цінностей та відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального Договору ООН.

Участь в акції беруть освітні та навчальні заклади Київської, Дніпропетровської та Одеської областей, товариство охорони птахів, юні натуралісти, сучасний український митець, медіа, клієнти та співробітники ДТЕК Мережі.

Зокрема, від початку старту проєкту, спеціалісти регіональної енергетичної компанії укріплюють гнізда лелек на електроопорах спеціальними металевими конструкціями. Це допомагає їм міцно триматися на опорах і не сповзати на дроти, захищати лелек, а також мінімізувати аварії та відключення світла у клієнтів.

Нова функція на сайті має досить простий функціонал. Для тих, хто хоче надати відомості про лелечі гнізда на електроопорах, має перейти за посиланням та заповнити спеціальні вікна інформацією, вказавши місцезнаходження гнізда, його стан, свої контактні дані тощо. Також є можливість надіслати фото гнізда.

Отримавши інформацію, енергетики, в свою чергу, зроблять усе можливе, щоб захистити птахів і людей від можливих аварій на мережах.