На трасі Одеса-Рені зросла кількість смертельних ДТП. Порушують навіть рейсові автобуси

14:20, 13 мая 2023

Упродовж січня-квітня поточного року на автошляхах Одеської області сталися 3362 ДТП, 385 із них – з постраждалими. Унаслідок автопригод 490 людей отримали травми різного ступеня тяжкості, 47 із них – загинули.  

Джерело: головне управління Національної поліції в Одеській області.

Подробиці: через російсько-українську війну та блокування росією Чорного моря, велика кількість вантажу тепер змушена рухатися сухопутними коридорами, зокрема й трасою Одеса-Рені, яка пов’язує Україну з виходом на кордони сусідніх країн.

Через це рух на трасі став значно більш інтенсивним, а разом з ним зросла кількість ДТП.

Серед найпоширеніших ДТП:

  • зіткнення транспортних засобів під час руху – 2270,
  • наїзди на транспортні засоби, що стояли – 400 та на іншу перешкоду 364, наїзди на пішоходів 201 та на велосипедистів 18.
  • У 87 випадках допущено водіями перекидання транспортних засобів.

За вказаний період часу слідчі зареєстрували до Єдиного реєстру досудових розслідувань 198 правопорушень за ознаками статей 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) та 286-1 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння) Кримінального кодексу України.

Досудові розслідування 140 проваджень поліцейські завершили та скерували обвинувальні акти відносно правопорушників до суду.

Суттєво зросла кількість ДТП за участю вантажівок.

Основними причинами аварій із загиблими і травмованими, що відбулися протягом звітного періоду, є перевищення водіями встановлених обмежень швидкості руху, недотримання дистанції, порушення правил обгону, проїзду перехресть та пішохідних переходів, керування транспортним засобом у стані сп’яніння, недотримання пішоходами правил перетину доріг.