Президент України Володимир Зеленський доручив військовому керівництву країни створити резерви особового складу. Його чисельність має бути не меншою за резерв ворога.
Про це йдеться у матеріалі “Апострофа”.
“Західні військові аналітики вже давно говорили, що нам потрібно сформувати щонайменше два армійські корпуси для того, щоб активно воювати на фронті. Два корпуси – це близько 150 тисяч людей”, – пояснив військовий експерт Михайло Жирохов.
Це – додаткові мобілізаційні зусилля. Звідси й поява патрулів у містах України. Однак, за словами експертів, потрібно не просто зібрати тисячі людей – а забезпечити їх усім необхідним (одяг, харчування, інструктори, спорядження).
Крім того, “близько 80% мобілізованих – це солдати та сержанти, а для того, щоб був повноцінний підрозділ, потрібні офіцери. А прямо зараз цих офіцерів нема звідки взяти”, – пояснює Жирохов.
Поліпшити ситуацію могла б, наприклад, мобілізація держслужбовців.
“Оптимальним варіантом зараз було б призвати держслужбовців. Значна частина з них має досвід поводження зі зброєю. Адже, наприклад, МВС – це сотні тисяч людей у системі, або деякі службовці СБУ, які нині не виконують довоєнні функції, та сама економічна безпека. Також це прокурори, слідчі, податкова служба. Загалом це близько мільйона чоловік і цієї кількості цілком достатньо, щоб створити резерви і втричі їх збільшити”, – зазначив полковник запасу ЗСУ Роман Світан.
В Україні дев’ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов’язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов’язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе.