Наталя Гуменюк: Армія РФ намагається “тиснути” авіацією на Зміїний

15:33, 02 апреля 2024

Армія РФ не може контролювати північно-західну частину Чорного моря корабельно-катерним складом, тому в цих умовах вона намагається “тиснути” авіацією на острів Зміїний.

Про це заявила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк, повідомляє Суспільне.

За її словами, армія РФ час від часу намагається демонструвати своє “панування” у повітрі. Російські літаки тактичної авіації проводили в районі острова розвідку та намагались спрямувати туди керовані авіаційні ракети.

“Сам факт намагання тероризувати цей регіон свідчить про спроби зірвати функціонування навігаційного апарата, тому що вздовж острова Зміїний проходять рекомендовані морські шляхи”, — зазначила Наталя Гуменюк.

Також вона додала, що російські кораблі суттєво затиснуті у південно-східній частині акваторії Чорного моря та “не проявляють активності”, однак ракетна небезпека з моря лишається.

За словами Наталі Гуменюк, армія РФ виводить ракетоносії на бойове чергування напередодні масованих комбінованих ракетно-дронових атак, ймовірно, для того, щоб розосередити увагу з повітряної оборони:

“Присутність на бойовому чергуванні підводного ракетоносія — це підвищена увага до морського напрямку, оскільки виявляти пуски з підводних човнів важко. Ракети, як правило, виходять і прямують на дуже невисокій дистанції від води і їх складно помітити радару. А перед ударом вони виходять на потрібну висоту, де їх можна виявити і залишається дуже мало часу на реагування”.

На сьогодні всі ракетоносії заведенні у пункт базування. За інформацією британської розвідки, там укріплюється охорона його вхідної частини, розповіла начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.