Не витримують перенавантаження: в Одеській області після відновлення електроенергії горять трансформатори

16:05, 08 декабря 2022

Після відновлення електроенергії в Одеській області горять трансформатори. Одеські енергетики увечері 7 грудня відновили подачу електроенергії більшості побутових споживачів, але через перевантаження мереж розподільні трансформатори не витримують і виходять з ладу. Про це повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Одеської ОВА Антон Шалигайло.

«7 грудня енергетики ДТЕК виконали підключення побутових споживачів Одеси та Одеського району, здійснивши значну роботу з відновлення енергосистеми міста після ракетного удару (з боку військ рф – ред.). Але фіксуються випадки перенавантаження мереж, що призводить до виходу з ладу – вимикачі, рубильники, автомати, горять щитові на підстанціях…», – зазначив Шалигайло.

Він уточнив, що бригади енергетиків працюють над ліквідацією аварій і повернуть електроенергію до осель у максимально короткі строки.

За даними ОВА, такі аварії сталися на вулицях Єврейській, проспекті Академіка Глушка, у мікрорайонах Суворовського та Київського районів міста.

Як повідомлялося, уряд ФРН 7 грудня відправив до Одеси дев’ять потужних генераторів загальною вартістю понад 1 млн євро.

За словами віцемера Сергія Тетюхіна, на першому етапі, в межах цього проєкту, до міста прибудуть від уряду Німеччини два генератори потужністю 1250 кВА та сім генераторів потужністю 450 кВА на загальну суму майже 1 млн 100 тис. євро. Це дозволяє забезпечити роботу критичної інфраструктури міста.