Наслідком довірливості може бути втрата заощаджень, речей, транспортних засобів і навіть квартир.
Дехто вважає, що жертвами шахраїв стають тільки літні люди. Але це зовсім не так. Молоді люди, яких приваблює інтернет-простір, багато питань намагаються вирішити саме через онлайн-ресурси. Приміром, при працевлаштуванні кандидати без тіні сумнівів передають онлайн-співрозмовникам копії особистих документів, дані банківських карток з паролями. Поліцейські попереджають, що замість зарплатні ви можете не тільки позбутися власних грошей, що були на картковому рахунку, а ще й отримати кредити.
Зараз, під час воєнного стану, в країні багато осіб, які отримують допомогу від держави та благодійних організацій. Але, якщо в мережі Інтернет ви побачили оголошення про надання матеріальної допомоги від міжнародних організацій або благодійних фондів, не поспішайте переходити за вказаними в повідомленні посиланнями. Такі виплати здійснюються лише через соціальні служби при наявності підстав на отримання допомоги і тільки після надання обумовленого пакету документів.
Якщо невідома вам особа веде збір коштів або знайомі через месенджер просять надіслати їм гроші для вирішення якихось питань – треба пересвідчитися, що це не шахраї.
Ігноруйте розсилку повідомлень нібито від імені банку, в яких просять погасити заборгованість по кредиту. У телефонній розмові з клієнтом уявні менеджери просять уточнити номер рахунку і CVS (три останні цифри на зворотному боці картки). Пам’ятайте: банки та платіжні системи ніколи не надсилають листів і не дзвонять своїм клієнтам з проханням надати їм дані рахунків. У разі потреби вас запросять відвідати банк особисто.
Не залишайте карту без нагляду і не передавайте її третім особам. При користуванні банкоматами, будьте уважні, оглядайте термінал на наявність підозрілих предметів, при вводі пін-коду приховуйте цифри від сторонніх очей.
Будьте уважні, бережіть свої заощадження, не давайте жодного шансу шахраям ошукати вас!