Обстрілів стало менше: Ізраїль вперше оголосив гуманітарну паузу в Газі

10:41, 09 ноября 2023

Раніше Ізраїль відмовлявся надавати гуманітарну паузу доки ХАМАС не звільнить всіх захоплених заручників.

Тривають переговори щодо досягнення триденного гуманітарного припинення вогню в Газі в обмін на звільнення близько десятка заручників, утримуваних ХАМАС.

Про це заявили дві офіційні особи з Єгипту, один з ООН і західний дипломат, які на умовах анонімності говорили про важливі дипломатичні зусилля, пише видання Іndependent.

За даними видання, угода дозволить надати більше допомоги, зокрема обмежену кількість палива. За словами офіційних осіб і дипломата, це відбувається за посередництва Катару, Єгипту та Сполучених Штатів.

Напередодні стало відомо, що ізраїльська армія вперше оголосила чотиригодинну гуманітарну паузу у трьох великих центральних кварталах міста Газа, щоб надати можливість мешканцям отримати воду та продукти харчування. Проте люди там все одно скаржаться на дефіцит води та продовольства.

Станом на 8 листопада по всій території сектора Газа зафіксували найменшу інтенсивність авіаударів від початку війни. Проте вранці армія Ізраїлю завдала ударів по містах Дейр-ель-Балах та Газа, внаслідок яких, як стверджується, загинули 40 людей, ще десятки отримали поранення.

Уряд Ізраїлю назвав умову для припинення вогню у Газі

Очільник ізраїльського уряду Беньямін Нетаньягу наголосив, що припинення вогню завадить зусиллям армії оборони Ізраїлю звільнити заручників, тому що єдине, що діє на ХАМАС — це військовий тиск.

За даними ізраїльських офіційних осіб, угруповання бойовиків утримує 241 особу в заручниках. Міністерство охорони здоров’я Гази заявило, що загалом загинули понад 10 000 людей. Серед них 4104 дитини.

“В Ізраїлі понад 1400 людей загинули і 6900 отримали поранення”, — повідомили в офісі прем’єр-міністра.